Web Tasarım Ajansı Nedir? Neler Yapar?

Web Tasarım Ajansı Nedir? Neler Yapar?

Web Tasarım Ajansı Nedir? sorusunu cevaplayacak olursak, web tasarım ajansları web hizmeti veren, web tasarımı veya yazılımı yapan ve aynı zamanda müşterilerine interaktif ortamda her türlü hizmeti verebilen ve çözüm üretebilen profesyonel çalışma ekibidir.

Web Tasarım Ajansı Neler Yapar ?

Hedef Kitle Analizi:  Web tasarımda ilk aşama hedef kitle analizidir. Tasarım ve yazılıma başlamadan önce yapılacak olan projenin tüm detayları analiz edilerek, doğru stratejiyi geliştirmek, ve daha sonra karşımıza çıkabilecek sorunların önüne geçmek için hedef kitle analizi yapılır. Bu sayede yapılan web tasarımın verimliliği artar.

Web Tasarımı: Yapılan araştırma ve analizlerin doğrultusunda doğru ve özgün web tasarım yapmak çok önemlidir. Çünkü internet kullanıcılarının %80′i siteyi ilk ziyaretinde siteden ayrılmakta veya siteyi olumlu bulup ziyaret etmektedir. Sitenin etkileyici olması çok önemlidir, Kopya veya hazır paket web tasarımlardan kaçınılması gerekir.

Web Yazılımı: Hazırlanan tasarımın altyapısı olan web yazılım çok önemlidir. Tasarıma uygun ve yeni yazılım dilleriyle hazırlanması gerekir. Bu aşamada php, asp, html 5, css 3, mysql, javascript, jquery gibi yazılım dilleri tercih edilebilir. Web yazılımda en önemli etken, hızlı, stabil ve güvenli bir sistem olmasıdır. Yani doğru çalışmayan bir site olmasındansa hızlı ve verimli çalışan bir site çok daha iyidir.

UI/UX (Kullanıcı Arayüzü / Kullanıcı Deneyimi ): Basit, anlaşılır ve kolay kullanımlı sade ve işlevsel arayüz tasarımı önemli bir husustur.

Site Açılış Hızı ( Pagespeed ): Yeni müşterilere hitap etmek için sitenizin hızı çok önemlidir. Sitenizin hızlı açılması için, kaliteli bir hosting, fotoğraf boyutlarının minimum seviyede ve zipli olarak aktarılması, fazla ve gereksiz kod kullanımından kaçınılması, ayrıca sitenin açılma boyutunu yükseltilecek gereksiz grafiklerin olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Güncelleme ve Yönetim Paneli: Siteniz eğer dinamik bir yapıya sahipse, yönetim paneli özellikli olmalıdır. Yönetim paneli karmaşık veya kullanımı zor değil, tam aksine kolay ve anlaşılır olmalıdır.

SEO Optimizasyonu: Web sitenizin kaliteli ve özgün olması kadar ulaşılabilir olmasıda önemlidir. Siteniz arama motorları tarafından indekslenebilecek şekilde tasarlanmalı ve ilgili anahtar kelimelerde ilk sayfalarda çıkabilmelidir.

Mobil Uyumluluk ( Responsive ): akıllı telefon ve tablet bilgisayar kullananların, internet kullanıcılarının %42′sini oluşturduğu ülkemizde, mobil uyumlu responsive bir web tasarım yaptırmanız çok önemlidir.

Berke Ajans’da Web Tasarım Süreci Nasıl İşliyor?

Berke Ajans olarak sadece web tasarım hizmeti vermiyoruz. Kurumsal kimlik tasarımı, sosyal medya yönetimi, seo optimizasyonu gibi hizmetleri firmanıza sağlayabiliyoruz. Bir web tasarım ajansı olarak her sayfanın stratejisini belirledikten sonra, UI/UX kurallarına özen göstererek sayfaların şablonlarını tasarlıyoruz. Her sayfa için sizden onay alıyoruz. Böylece sitenizin oluşma sürecinin her aşamasında bilgi sahibi oluyorsunuz. Sitenizi SEO Kurallarına en uygun şekilde kodluyoruz. Sayfa yükleme hızı, css ve javascript dosyalarının minimize edilişi gibi detayları unutmuyoruz. İçeriklerinizi ve resimlerinizi tüm cihazlarda düzgün ve kaliteli gözükecek şekilde düzenliyoruz. Responsive düzenlemelerini tüm cihazlarda doğru şekilde çalışacak şekilde özenle yapıyoruz. Sitenizin tüm detaylarını bitirdikten sonra ekibimiz tarafından en ince detayına kadar kontrollerini yapıyoruz. 

Kısaca web tasarım süreci, piyasanın aksine incelik isteyen bir süreçtir. Kopya, ücretsiz dağıtılan sistemleri müşterilerimize sırf kazanmak uğruna satmıyoruz. Bütün projelerimizde müşteri odaklı çalışıyoruz. Projenizin başından sonuna doğru yönlendirmeler ile en başarılı sonuçlara ulaşmanızı sağlıyoruz.

Web tasarım çalışma aşamalarımızla ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Siz de her gün gelişen dijital dünyada projelerinizi daha fazla geciktirmeden Berke Ajans tecrübesi ile dijital dünyaya adım atabilirsiniz. Hizmet almak için sürekli aktif ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Geliştirme SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Geliştirme Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku