UI & UX Optimizasyonu

Kullanıcı Arayüzü, genellikle cihazın estetik görünümünü, tepki süresini ve kullanıcı arayüzü bağlamında kullanıcıya sunulan içeriği içerebilen kullanıcı deneyimi ( UX ) ile birlikte konuşulur . Her iki terim de bilgisayar teknolojisinin yaratılması ve insanlar ile tüm IT tasarım biçimleri arasındaki etkileşime odaklanan çalışma alanı olan insan-bilgisayar etkileşimi ( HCI ) kavramına girer . Özellikle, HCI UCD, UI tasarımı ve UX tasarımı gibi alanları inceler.

Optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi yaratmaya yönelik artan bir odaklanma, bazılarının UI ve UX uzmanları olarak kariyer yapmasını sağlamıştır. HTML ve CSS gibi bazı diller, güçlü bir kullanıcı arayüzü ve deneyimi oluşturmayı kolaylaştırmaya yöneliktir.

Berke Ajans Tasarımlarında UI / UX Optimizasyonuna Dikkat Eder!

Mevcut ziyaretçi kaynaklarınızı; açılış hızı, çıkış yüzdesi, ısı haritaları, A/B testleri, sık ziyaret edilen sayfalar gibi birçok yöntemlerle analiz ederek website veya uygulamanızdaki kullanıcı deneyimini arttırmak için tecrübesiyle her zaman yanınızdayız.

KULLANICI ARAYÜZÜ

UI ( Kullanıcı Arayüzü ) Nedir?

Kullanıcı arayüzü (UI), bir cihazdaki insan-bilgisayar etkileşimi ve iletişimi noktasıdır. Bu, ekranları , klavyeleri , fareyi ve masaüstünün görünümünü içerebilir . Aynı zamanda bir kullanıcının bir uygulama veya web sitesiyle etkileşime girme şeklidir . Birçok işletmenin web uygulamalarına ve mobil uygulamalara artan bağımlılığı , kullanıcının genel deneyimini geliştirmek amacıyla birçok şirketin UI'ye daha fazla öncelik vermesini sağlamıştır.

KULLANICI DENEYİMİ

UX ( Kullanıcı Deneyimi ) Nedir?

“UX”, “kullanıcı deneyimi” anlamına gelir. Bir kullanıcının uygulama konusundaki deneyimi, onunla nasıl etkileşimde bulunduklarına göre belirlenir. Deneyim pürüzsüz, sezgisel mi, yoksa sakar mı ve kafa karıştırıcı mı? Uygulamada gezinmek mantıklı geliyor mu yoksa keyfi mi hissediyor? Uygulama ile etkileşime girmek, insanlara ulaşmak için belirledikleri görevleri verimli bir şekilde yerine getirdikleri hissi veriyor mu yoksa bir mücadele gibi hissediyor mu?Kullanıcı deneyimi, UI tasarımcılarının yarattığı kullanıcı arayüzü öğeleriyle etkileşimin ne kadar kolay veya zor olduğuna göre belirlenir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? 0 216 533 44 06 numaralı telefondan ekimize ulaşın.