Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tumblr , kullanıcıların bir "tumblelog" veya kısa blog yayınları yayınlamasına olanak tanıyan bir blog ve sosyal medya aracıdır. Tumblr'ın ana farklılaştırıcısı, sitenin serbest biçimli doğası ve kullanıcıların kendi sayfalarını büyük ölçüde özelleştirebilmesidir. Diğer tüm sosyal ağlar sınırlı tasarım esnekliğine sahip standartlaştırılmış profil sayfalarına sahip olduğundan bu kuralın istisnasıdır.

Tumblr Çok amaçlı bir ağdır


Tumblr'ın, oluşturulan içerik biçimleri ve türleri ile bu tür içeriğin yayınlandığı sayfanın tasarımı konusunda sınırlayıcı veya kural eksikliği, tekil bir tanımı tanımlamaktadır. Şirketin kendisi , metin ve .gif dosyalarından belirli fan gruplarını , alt kültürleri, işletmeleri, sosyal sorunları ve diğer endişeleri ele alan müzik ve videolara kadar değişen içerik nedeniyle Tumblr'ın hem kullanımı hem de açıklaması zor olduğunu söylüyor . E-ticaret mağazaları kesinlikle bu geniş kapsamlı listeye dahil edilmiştir.

Tumblr'ın genel esnekliği, belirli bir görünüm oluşturmak, tasarım ayrıntılarına odaklanmak veya markalarını güçlü bir şekilde vurgulamak isteyen e-ticaret mağazası sahipleri için çekici bir özelliktir . Tumblr'ın sosyal medya yönleri, içeriğin beğenildiği ve paylaşıldığı ve bir işletme sayfasının kolayca ilgili Tumblr kullanıcıları tarafından takip edildiği anlamına gelir.

Tumblr nasıl kullanılır?


Tumblr'da bir sayfa oluşturmak diğer sosyal medya ağlarına benzer. Kullanıcılar bir e-posta adresi sağlamanın yanı sıra sayfa için bir şifre, kullanıcı adı ve URL oluşturarak bir hesaba kaydolur. URL'ler kalıcı olarak değiştirilebilir, ancak bu SEO üzerinde olumsuz bir etkiye yol açabilir - zaman ayırmak ve ilk önce bir mağaza için çalışacak bir URL bulmak en iyisidir.

Bir sayfanın tasarımı özel olarak oluşturulabilir veya hem Tumblr'da hem de dış web sitelerinde bulunan önceden var olan temalar listesinden seçilebilir. Ayrıca, bu hazır temaların çoğunluğu çerçeve boyutu, renk ve diğer birçok değişken açısından ayarlanabilir. Bir e-ticaret mağazası sahibinin ürün fotoğrafları ve logosu da dahil olmak üzere çeşitli resimler sayfaya eklenebilir. Bir mağaza sayfası, ilgili görselleri sunmak ve gerçek e-ticaret sitesine bağlantı vermek için mevcut fırsatlardan yararlanmalıdır.

Tumblr görsel ölçülerini öğrenmek için Sosyal Medya Ölçüleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Gösterge tablosu, bir Tumblr sayfasına içerik eklemek için ana yöntemdir. Bu, neredeyse tüm metin türleri, grafik ve video dosyaları için bir içerik gönderme aracı olarak işlev görür. Kullanıcılar, kendi yayınlarını hem sayfaları için seçilen temada hem de düzenlenebilir bir biçimde görüntüleyebilir. Bir kullanıcının takip ettiği Tumblr sayfalarından gelen yayınlar da kontrol edilebileceği ve beğenilebileceği veya Derecelendirilmemiş olarak görülebilir. Takip edilen diğer sayfaların sayısı, gösterge tablosundan akan içerik miktarı ile doğrudan ilişkili olacaktır.

Diğer tüm sosyal medya sitelerinde olduğu gibi, bir Tumblr sayfası da bir satıcının ana e-ticaret sitesine ve diğer sosyal medya hesaplarına uygun şekilde bağlanmalıdır. Bunun tersi de geçerlidir: Bir Tumblr sayfasının yaklaşık bölümü, ana e-ticaret sitesine ve sosyal ağlardaki diğer profillere bağlanmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku