Ticari Araçların Tavan ve Yanlarına Plaka Yazılacak

Ticari Araçların Tavan ve Yanlarına Plaka Yazılacak

İstanbul’da minibüs, taksi dolmuş ve servis taşımacılığı yapan araçlarla alakadar alınan karar doğrultusunda 1 Ocak 2019 yılından itibaren araçların tavanlarına ve sağ-sol yanlarına plakası yazacak.

 

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığı erişim eşgüdüm Merkezi (UKOME), ticari amaçla seyahat taşımacılığı yapan ve Toplu erişim Hizmetleri Müdürlüğü’nden destur vesikası Meydan taşıtların sağ ve sol yanları ile tavanlarına plaka yazılmasıyla alakadar karar aldı. Karar 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren başlıyor. Sarı taksiler için Mevcut olan uygulama minibüsler, taksi dolmuşlar, servis araçları için de bu tarihten itibaren geçerli olacak.

 

 Araç tavanlarına ve aracın her iki yanına basitçe görülebilecek şekilde plakanın yazılmasıyla lazım seyahat gerekse araçların şoförünün güvenliğinin artırılması, Ayrı olarak aranan araçla alakadar güvenlik ve kontrol birimlerince bir Lahza Evvel tespit edilmesi amaçlanıyor.

 

HANGİ ARAÇLARA VE NASIL UYGULANACAK


Sarı taksilerin ve taksi dolmuşların ön kapılarına ve tavanlarına arial bold ova karakteriyle 790 punto (20 santimetre harf yüksekliği) ölçülerde ve RAL 5002 lacivert renkte plaka yazılması ve özdeş renk kodu ile her iki yanına dama uygulaması yapılacak.

 

Turkuaz ve Kara taksilerin ön kapılarına ve tavanlarına arial bold ova karakteriyle 790 punto (20 santimetre harf yüksekliği) ölçülerde ve RAL1021 sarı renkte plaka yazılması ve özdeş renk kodu ile her iki yanına dama uygulaması yapılacak.

 

Minibüslerin ön kapılarına ve tavanlarına arial bold ova karakteriyle 790 punto (20 santimetre harf yüksekliği) ölçülerde ve RAL 5002 lacivert renkte plaka yazılacak

 

Servislerin sağ ve sol iki yanına Müsait,görülebilir yerde ve tavanlarına arial bold ova karakteriyle 790 punto(20 santimetre harf yüksekliği) ölçülerde ve RAL 5002 lacivert renkte plaka yazılacak.

 

Yazılan plakaların basit okunmasını sağlamak amacıyla; iki harf ve iki rakam aralarında 3 santim abes bırakılarak uygulama yapılacak. Gene plakaların basit okunmasını sağlamak için harf ve rakam grupları arasında 5 santim boşluk bırakılacak.bütün plaka yazıları ile dama uygulamalarının reflektif özellikte ve UV serigrafi baskı tekniği ile yapılacak.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Web Yazılım Wordpress Maximum execution time of 30 seconds exceeded Hatası Çözümü
Maximum execution time of 30 seconds exceeded, 30 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı veya 60 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı gibi bir m...
Dijital Pazarlama Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?
Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...
Türk Telekom Prime Dijital Baskı firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?