Tabela nasıl yapılır?

Tabela nasıl yapılır?

Bir firmanın, bir derneğin, bir marketin, bir mağazanın, bir işportacının kısacası dikkat çekmeye ihtiyaç duyan her şeyin alımlı bir tabelaya ihtiyacı vardır.

Kaliteli ürünler satan bir firmanız olabilir ancak insanların ürünlerden satın alması için önce sizi farketmesi gerekiyor. Bunun sağlanması için dışarıdan dikkatleri çeken bir şeyler yapmak gerekir. Bu durumda ihtiyacınız çok iyi tasarlanmış bir tabela.

Tabela Nasıl Tasarlanır?

Tabela nasıl yapılır iyi bilmek gerekiyor. Tabela tasarımı yapabilmek için sadece tabela yapmaya yarayan malzemelerin olması yetmez, bununla beraber çok yaratıcı olmak gerekiyor. Tabii bu ikisi de yeterli değil tabela tasarlamaya yönelik teknik bilgilerin yeterli olması gerekiyor. Dümdüz bir yazı yazılıp geçilen tabelalar boşa yer kaplamaktan başka bir işe yaramayacağı için kullanacak kişinin boşa birçok masraf yapmasına neden olacaktır. Tasarımı yapacak olan grafikerin Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, CorelDRAW gibi programlarda bilgi sahibi olması gerekiyor.

Tabela Tasarlama Hakkında Teknik Bilgiler

En iyi tabela tasarımları tüm teknik bilgilere uyularak yapılan tabelalardır. Tabii zevkler daima değişir ancak bütün insanların hoşuna gidecek tasarımlar da mevcuttur. Bunlar bilimsel olarak kanıtlanmış şeylerdir. Tabela yaparken renk uyumuna çok dikkat etmek gerekir. Zemin ile yazıların renklerinin zıt olmasına dikkat edilmelidir. Yazılan yazının okunaklı ama bir o kadar da dikkat çekecek şekilde sanatsal olması gerekir. En iyi tabela örnekleri renkleri iyi kullanılanlardır. Renkleri daha sıcak kullanmak yerine insanları rahatlatıcı mavi ve tonlarını kullanmak daha iyi olacaktır. Düz yazı ile değil şekillerle beraber yazının bütünleştirilmesi yine dikkat etmeyi gerektiren teknik şeylerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
WHATSAPP