SEO Optimizasyonunun 25 Kanıtlanmış Faydası

SEO Optimizasyonunun 25 Kanıtlanmış Faydası

Her işletmenin seo optimizasyonu yaptırması gerekir. Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarından gelen organik trafiği en üst düzeye çıkarmak için web sitenizi optimize etme işlemidir. Önde gelen arama motorları Google, YouTube, Bing ve Yahoo.

Bu blog etkili bir SEO stratejisine sahip olmayan herkese bir uyarıdır. Aşağıdaki SEO avantajlarından yararlanarak büyük bir hata yapıyorsunuz.

Bu nedenle her gün web siteniz arama motorlarında değer kaybediyor.

1. Arama motorlarında ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan insanlar var

Çevrimiçi 2 milyardan fazla insan var. Çevrimiçi aktivitelerin %93'ü bir arama motorunda başlar. Her saniyede 40.000 arama ve günde 3.5 milyar arama yapılmaktadır. İşletmenizin arama motorlarında bulunması için milyonlarca fırsat vardır. SEO'nun en önemli faydalarından biri, müşterilerinizin günlük arama motorları kullanmasıdır.

2. SEO kaliteli trafik çeker  

Arama motorlarından gelen trafik en iyi trafiktir. Neden? Çünkü insanlar aslında çözdüğünüz problemi arıyorlar. İşletmenize trafik çekebilirsiniz. İnsanları satın almaya ikna etmek için reklamlara itmek zorunda değilsiniz. Kullanıcılar, ürünleriniz ve hizmetlerinizle zaten ilgileniyor. Bu yüzden SEO endüstrisi 65 milyar dolar değerine ulaşmıştır.

3. SEO trafiğini dönüştürmek daha olasıdır

SEO trafiğinin, diğer trafik kaynaklarından dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir. Aslında, arama trafiği çoğu web sitesi için en iyi dönüşüm oranlarına sahiptir. Kendinizi arama motorlarında işinizi daha fazla dönüşüm kazanmak için konumlandırıyorsunuz.

4. SEO satışları artırır ve yönlendirir

SEO bir efsane değildir. Uygulanabilir bir ürün veya hizmet sunmanız durumunda potansiyel satışlarınızı artıracaksınız. Ancak, en iyi SEO stratejisine yatırım yapmanız gerekir . İyi bir SEO çalışmasıyla, işiniz daha yüksek konumlara taşınabilir.

5. SEO reklam maliyetinizi düşürebilir

SEO'nun bir diğer avantajı da “ücretsiz” olmasıdır. Müşteri kazanmak reklam yapmaktan çok daha ucuzdur. SEO'daki tek maliyet en iyi SEO şirketini işe almanın maliyetidir . Web sitesi kodlama ve Google algoritmaları konusunda deneyiminiz yoksa, sıralamalarınızı yükseltmek ve SEO'nun avantajlarından yararlanmak için bir SEO şirketine ihtiyacınız olacak. 

6. SEO ücretli reklam içermez

Güçlü SEO puanlarınız varsa, reklam vermek zorunda değilsiniz. Tıklama başına ödeme yapmak zorunda kalmadan web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. Etkili bir SEO stratejisi, reklam bütçenizi yeniden ölçeklendirmenize ve daha verimli alanlara yatırım yapmanıza yardımcı olabilir.

7. En SEO sıralaması 7/24 tanıtım sağlar

SEO 7/24. Uyumuyor. Evet, bu SEO'nun yararlarından bir diğeri. Sıralamanız bir gecede kaybolmaz. Web sitenizin trafiğini her gün, her gün artırabilirsiniz.

8. SEO güven ve güvenilirlik oluşturur

İnsanlar Google’a güvenir. Her gün aradıklarını bulmak için kullanırlar. Arama motorlarında yüksek sıralamada işiniz, izleyicilerinizle güven ve güvenilirlik sağlayacak. Aslında, arama motoru tıklamalarının %37'si ilk sayfada yer almaktadır.

9. SEO uzun vadeli bir stratejidir

SEO uzun vadeli bir stratejidir. En uygun sıralamayı görmek 6-12 ay sürebilir. Ancak, sıralamaları yükseltmek zaman alır. En üst sıralara yerleştirildikten sonra, nadiren aşağı hareket edersiniz. Bunun değişmesinin tek nedeni, artan SEO rekabetinden veya Google algoritmasındaki değişikliklerden kaynaklanıyor.

10. SEO müşterilerinizi daha bilinçli hale getirir

Müşterileriniz araştırma yapmak için arama motorlarını kullanıyor. Bulgularını mevcut seçenekler hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için kullanırlar. Yüksek SEO sıralaması potansiyel müşterileri eğitmenize olanak sağlar. Bu dolaylı olarak güven oluşturur, fakat en önemlisi bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olur.

11. SEO satın alma kararlarını etkiler

SEO satın alma kararlarını önemli ölçüde etkiler. Bunun nedeni, önceki noktalarımızda belirtilen gelişmiş güven ve güvenilirliktir.

12. SEO marka bilinirliğinizi arttırır

Dönüşümler bir yana, SEO marka bilinirliğinizi de oluşturacaktır. Başka bir deyişle, SEO insanların markanızdan haberdar olmalarına yardımcı olacaktır. Farkındalık önemlidir, çünkü web sitenize gelen ziyaretçiler her zaman satın almaya hazır olmayabilir. Ancak, tekliflerinizin farkında olarak yakın gelecekte satın alabilirler.

13. SEO müşteri ilişkilerini arttırıyor

Farkındalığınız artarken, SEO aynı zamanda müşteri görünürlüğünüzüde arttıracak. İşletmenizi ne kadar çok görürlerse, işinizden satın alma olasılıkları o kadar artar. Güçlü SEO sıralaması, potansiyel alıcılarla temas noktalarınızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

14. SEO, Ücretli Reklamlardan %90 daha fazla tıklama alıyor

SEO ücretli reklamlardan daha yararlıdır. Bunun nedeni organik SEO listelerinin tıklamaların %90’ını almasıdır. Birçok arama motoru kullanıcısı ücretli reklamları atlama eğilimindedir. Bu büyük olasılıkla Google’ın algoritmasına olan güvenlerinden kaynaklanmaktadır. SEO’ya yatırım yaparak, aynı anahtar kelimelerdeki reklam verenlerden daha fazla trafik elde edersiniz.

15. SEO web sitenizin tavsiyelerini artırabilir

SEO'nun avantajlarından biri, web sitenizin yönlendirmelerini artıracak olmasıdır.Arama motorlarından daha fazla web sitesi yönlendirmesi kazanacaksınız. Ayrıca, web sitenize gelen ziyaretçilerin web sitenizi arkadaşlarına yönlendirmeleri muhtemeldir.

16. SEO ölçülebilir

SEO ölçülebilir. Dönüşümlerinizi ve dönüşümlerin kaynağını ölçebilirsiniz. Ayrıca web sitesi sıralamanızın ve organik trafiğin ilerleyişini ölçebilirsiniz. Doğru araçlarla (veya bir  SEO şirketi ), hangi arama anahtar kelimelerinin işletmeniz için en değerli olduğunu ölçebilirsiniz.

17. SEO çevrimdışı satışları artırır

Müşterileriniz mağazanızı ziyaret etmeden önce çevrimiçi olarak araştırma yapıyor mu? Tabii ki yaparlar! Çoğu kişi araştırmalarını çevrimiçi yaptıkları için SEO, çevrimdışı satışları da artırıyor. Bunun nedeni, araştırmalarını yapmak için arama motorlarını kullanmalarıdır, ancak mağazalarınızı ziyaret edebilir veya ürünlerinizi gerçekten satın almak için telefon görüşmesi yapabilir. Bu nedenle, SEO çevrimdışı satışları artırmada önemli bir katkı sağlar.

18. Rakipleriniz büyümek için SEO kullanıyor

Öldür ya da öl. Müşterileriniz internet yolculuğuna bir arama ile başlar. Rakipleriniz işlerini büyütmek için arama kullanıyor. Aslında yakın tarihli bir çalışmaya dayanarak, bu pazarlamacıların %61'i web sitelerini optimize etmenin öncelikli olduğunu belirtti. 

Er ya da geç, işinizi büyütmek için aramayı kullanmıyorsanız, bir işiniz olmaz!

20. SEO, küçük işletmelere daha büyük şirketler üzerinde avantaj sağlayabilir.

Küçük bir işletmeyi yönetiyorsanız, Google ADS’de daha büyük rakipleri geride bırakmanın zor olduğunu fark edebilirsiniz. Ancak, etkili bir SEO stratejisi daha yüksek dereceleri elde etmenin yolu olabilir. Daha büyük şirketler reklamcılığa dayanırken, müşterileri kazanmak için arka kapıdan geçmek için anlayışlı bir SEO stratejisine güvenebilirsiniz.

21. SEO işinizi iki katına çıkarabilir

SEO kelimenin tam anlamıyla ikiye, üçe veya dört katına çıkabilir. SEO sizi arayan bireylerin tüm pazarına sunar. Etkili bir SEO stratejisi ile daha fazla şehirde, eyalette, ulusta veya dünyanın diğer bölgelerinde genişleyebilirsiniz. Dünya, etkili bir SEO stratejisiyle pazarınız haline gelir.

22. SEO yetenekleri çekmenize yardımcı olabilir

SEO yetenekleri çekmenize yardımcı olabilir. İş arayanlar da Google’da yolculuklarına başlıyor. Web sitenizi, işe aldığınız pozisyonlar için Google’da sıralanacak şekilde optimize edebilirsiniz. Bir SEO stratejisine yatırım yaparak ücret almaktan ve maliyet elde etmekten kaçının.

23. SEO Uygun Fiyatlıdır

SEO, dönüşümlerinizi artırmak için reklam vermekten daha uygun maliyetlidir. Google’da 1 numaraya yükseldiğinizde, web sitenize binlerce ücretsiz hit gönderilir. 

24. SEO, yapabileceğiniz en akıllı pazarlama yatırımıdır.

SEO yararları sonsuzdur. SEO, yapabileceğiniz en akıllı pazarlama yatırımıdır.İşletmeniz için uzun vadeli bir varlıktır. Trafik, potansiyel satış ve satış üretir. Herhangi bir reklam gerektirmez. Müşterileriniz şimdi araştırıyor. Ve rakiplerinizden biri işinizi ondan önemli ölçüde büyütüyor. İşinizi soğuk arama, ağ iletişimi veya diğer "push" reklamcılık biçimleri olmadan büyütmek istiyorsanız, bugün bir SEO kampanyasına yatırım yapın .

25. SEO büyüyor

SEO harcamalarının 2020 yılına kadar 80 milyar dolara yükseleceği öngörülüyor . SEO harcamalarının çevrimiçi reklamcılık harcamalarından daha yüksek olması bekleniyor.SEO bir nedenden dolayı büyüyor. İşe yarıyor. İşiniz, çok fazla doygun hale gelmeden önce SEO yetişkine atlama şansına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku