Sanal Pos Nedir? Nasıl kullanılır?

Sanal Pos Nedir? Nasıl kullanılır?

Kullanıcı deneyimi, dijital işletmeler için ve özellikle de yeni başlayanlar için önemli bir husus olduğundan, ödeme hizmetleri, satıcı ve tüketiciler arasında daha hızlı ve daha güvenli çözümler ve etkileşimler sağlamak için gelişmektedir. Bunlardan biri, kredi kartı ve banka kartı işlemlerini basitleştiren ve ek donanım ve yazılımlarla ilgili rahatsızlığı azaltan bir çözüm olan Sanal POS (Satış Noktası) Terminalidir.

Mağaza alışverişlerinde kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yaparken kullandığımız POS cihazlarının internet üzerinden kullanılanları sanal pos nedir sorusunun cevabı olacaktır. 

Sanal pos E-Ticaret ile uğraşan firmaların web sitelerinde farklı birçok şekilde kullanılmaktadır.

sanal pos

Sanal Pos Nasıl Kullanılır?

Sanal POS yazılımı seçtiğiniz bir sunucuya yüklenir.

Alıcı tarafından başlatılan kart işlemlerini manuel olarak girilen kredi kartı bilgileri bankanıza iletilir ve ilgili işlemler güvenli bir şekilde yapılır. Bu işlem, ödeme kaynaklarını büyük ölçüde genişletir ve ek güvenlik eklerken, ödeme işleminin süresini kısaltır.

  • Hazırlanan işlemin tutarı kredi kartı limitinden düşülmekte ve şirketinizin banka hesabına aktarılmaktadır.
  • Satıcı hesabına giriş yapar ve işlemi müşteri tarafından erişilemeyen bir gösterge panosundan yönetir. 
  • İnternet üzerinden yapılan satışlar için bilinen en etkili yöntemdir.
  • Kullanıcılara dünya çapında 7/24 çevrimiçi hizmetler sununulabilmektedir. 
  • Sanal POS üzerinden yapılan işlemlerde uluslararası güvenlik standartları uygulanır.
  • Kullanıcılar, zaman ve mekan fark etmeksizin sağlıklı alışveriş yapabilir.
  • Sanal POS, müşterilerinize geleneksel alışveriş yöntemlerinden daha hızlı bir alışveriş deneyimi sunar. Müşteri memnuniyeti ve bağlılığı artış gösterir.
  • Sanal POS, satış verilerini veritabanına aktarır ve depolar.
  • Satışlarınızı ve detaylarınızı kolayca takip edebilir, tüketici odaklı satış ve üretim faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar

PAYTR:  Aracı ödeme alan firmaların en yenisi ve aynı zamanda BDDK tarafından yetkili kılınmış bir firmadır. Bir günde e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerin ödemelerini site sahiplerine dönüş yapan Paytr pazarda ciddi pay almak üzere hizmet vermektedir.

PAYU ; Türkiye'de taksitli alışverişte en yaygın kullanılan aracı fimaların başındadır. Sağladığı avantajlı komisyonlar ile birçok e-ticaret sitesine güvenli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca Dayneks, e-ticaret sitelerinde olduğu gibi çok dilli ve uluslararası satış yapan farklı para birimleri ile tahsilatı sağlayan yurtdışı kredi kartı ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. 

İYZİCO ; İyzico en hızlı büyüyen ve en yaygın hale gelen aracı ödeme firmalarında bir diğeridir. Müşterilerine özel avantajlı ödeme seçenekleri ve komisyon oranları ile farkını göstermektedir. İyzico alt yapısı ile çalışan sitelerde de artık yurtdışı dövizli ödeme kabulleri başlamıştır.

BKMEXPRESS; İyzico ile birlikte kullanılan bankalararası ödeme merkezi kabul edilen BKM Ekspress ile de ödeme alımı gayet kolaydır. BKM Ekpress'e güvenen müşterileriniz bu adım ile size e-ticaret sitelerinizde ödeme yapabilirler.

Sanal pos ile ilgili bilgi ve destek için tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku