Sanal Pos Nedir? Nasıl kullanılır?

Sanal Pos Nedir? Nasıl kullanılır?

Kullanıcı deneyimi, dijital işletmeler için ve özellikle de yeni başlayanlar için önemli bir husus olduğundan, ödeme hizmetleri, satıcı ve tüketiciler arasında daha hızlı ve daha güvenli çözümler ve etkileşimler sağlamak için gelişmektedir. Bunlardan biri, kredi kartı ve banka kartı işlemlerini basitleştiren ve ek donanım ve yazılımlarla ilgili rahatsızlığı azaltan bir çözüm olan Sanal POS (Satış Noktası) Terminalidir.

 

Mağaza alışverişlerinde kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yaparken kullandığımız POS cihazlarının internet üzerinden kullanılanları sanal pos nedir sorusunun cevabı olacaktır. 

 

Sanal pos E-Ticaret ile uğraşan firmaların web sitelerinde farklı birçok şekilde kullanılmaktadır.

 

sanal pos

 

Sanal Pos Nasıl Kullanılır?

 

Sanal POS yazılımı seçtiğiniz bir sunucuya yüklenir.

 

Alıcı tarafından başlatılan kart işlemlerini manuel olarak girilen kredi kartı bilgileri bankanıza iletilir ve ilgili işlemler güvenli bir şekilde yapılır. Bu işlem, ödeme kaynaklarını büyük ölçüde genişletir ve ek güvenlik eklerken, ödeme işleminin süresini kısaltır.

 

  • Hazırlanan işlemin tutarı kredi kartı limitinden düşülmekte ve şirketinizin banka hesabına aktarılmaktadır.
  • Satıcı hesabına giriş yapar ve işlemi müşteri tarafından erişilemeyen bir gösterge panosundan yönetir. 
  • İnternet üzerinden yapılan satışlar için bilinen en etkili yöntemdir.
  • Kullanıcılara dünya çapında 7/24 çevrimiçi hizmetler sununulabilmektedir. 
  • Sanal POS üzerinden yapılan işlemlerde uluslararası güvenlik standartları uygulanır.
  • Kullanıcılar, zaman ve mekan fark etmeksizin sağlıklı alışveriş yapabilir.
  • Sanal POS, müşterilerinize geleneksel alışveriş yöntemlerinden daha hızlı bir alışveriş deneyimi sunar. Müşteri memnuniyeti ve bağlılığı artış gösterir.
  • Sanal POS, satış verilerini veritabanına aktarır ve depolar.
  • Satışlarınızı ve detaylarınızı kolayca takip edebilir, tüketici odaklı satış ve üretim faaliyetlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sanal Pos Hizmeti Veren Firmalar

 

PAYTR:  Aracı ödeme alan firmaların en yenisi ve aynı zamanda BDDK tarafından yetkili kılınmış bir firmadır. Bir günde e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerin ödemelerini site sahiplerine dönüş yapan Paytr pazarda ciddi pay almak üzere hizmet vermektedir.

 

PAYU ; Türkiye'de taksitli alışverişte en yaygın kullanılan aracı fimaların başındadır. Sağladığı avantajlı komisyonlar ile birçok e-ticaret sitesine güvenli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Ayrıca Dayneks, e-ticaret sitelerinde olduğu gibi çok dilli ve uluslararası satış yapan farklı para birimleri ile tahsilatı sağlayan yurtdışı kredi kartı ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. 

 

İYZİCO ; İyzico en hızlı büyüyen ve en yaygın hale gelen aracı ödeme firmalarında bir diğeridir. Müşterilerine özel avantajlı ödeme seçenekleri ve komisyon oranları ile farkını göstermektedir. İyzico alt yapısı ile çalışan sitelerde de artık yurtdışı dövizli ödeme kabulleri başlamıştır.

 

BKMEXPRESS; İyzico ile birlikte kullanılan bankalararası ödeme merkezi kabul edilen BKM Ekspress ile de ödeme alımı gayet kolaydır. BKM Ekpress'e güvenen müşterileriniz bu adım ile size e-ticaret sitelerinizde ödeme yapabilirler.

 

Sanal pos ile ilgili bilgi ve destek için tıklayın.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Web Yazılım Wordpress Maximum execution time of 30 seconds exceeded Hatası Çözümü
Maximum execution time of 30 seconds exceeded, 30 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı veya 60 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı gibi bir m...
Dijital Pazarlama Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?
Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...
Cangüller Treyler - Kurumsal Kartvizit Çalışması firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?