Rich Snippet Nedir? SEO'ya Katkısı Nedir?

Rich Snippet Nedir? SEO'ya Katkısı Nedir?

Snippet’ler, Google’ın kullanıcıya arama sonuçlarında gösterdiği bir sonuçtur. Bir örnek: “ Profesyonel web sitesi yapan firmalar “ yazdığınızda Google, normal snippet'lere ve rich snippet'lere sahip bir sonuç listesi gösterir.

 

Google başlığı mavi, URL'yi yeşil ve sayfanın ne hakkında olduğunu açıklar. Bu, snippet olarak adlandırdığımız şeydir, snippet önizleme araçları bu sonuçları optimize etmenize yardımcı olur .

 

Rich snippet ( zengin kart ) kullanıldığında ise, web sitesin, verilen hizmetin kalitesini, bu tip sitelerin hazırlanma sürelerini görebilirsiniz. Rich snippet ( zengin kart ), normal snippet'ten çok daha fazla bilgi içerir. Bu yüzden buna Rich snippet ( zengin kart ) diyoruz.

 

Rich Snippet neden SEO için önemlidir?

 

Rich snippet'ler diğer snippet'lerden daha verimlidir. Çok daha güzel, ilgi çekici görünür ve sadece onlara bakarak anında daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Örneğin bir firmanın aldığı hizmetten memnun olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Zengin snippet'ler, tıklama oranı daha yüksek olan snippet'lerdir. İnsanlar zengin snippet'leri tıklamayı sever.

 

SEO Optimizasyonunun faydalarını biliyor musunuz?

SEO Optimizasyonunun 25 Kanıtlanmış Faydası

 

 

Bir snippet'in tıklama oranı artarsa, bu arama sonucundan daha fazla trafik alırsınız. Arama motorundaki sıranız değiştiğinden değil, sadece sonucunuzu tıklayan diğer kullanıcılar için değil. Uzun vadede, Rich snippet ( zengin kart ) sıralamanızı da etkileyecektir. Daha fazla kişi sonucunuzu tıkladığında, Google, sayfanızı diğerlerinin yerine tercih ettiğinizi fark eder. Bu kesinlikle uzun vadede sıralamanızı artıracaktır!

 

Yapılandırılmış veriler hakkında bilgi edinmek için: Yapılandırılmış veri nedir?

 

Zengin snippet'leri nasıl elde edersiniz?

 

Sitenize yapılandırılmış veri eklerseniz Google Rich snippet ( zengin kart ) gösterebilir. Yapılandırılmış veriler, arama motorlarının anlayabileceği şekilde yazılmış, belirli bir biçimde bir kod parçasıdır. Arama motorları kodu okur ve Rich snippet ( zengin kart ) oluşturmak için kullanır.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Web Yazılım Wordpress Maximum execution time of 30 seconds exceeded Hatası Çözümü
Maximum execution time of 30 seconds exceeded, 30 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı veya 60 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı gibi bir m...
Dijital Pazarlama Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?
Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...
Altescape Haber Sitesi firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?