Rich Snippet Nedir? SEO'ya Katkısı Nedir?

Rich Snippet Nedir? SEO'ya Katkısı Nedir?

Snippet’ler, Google’ın kullanıcıya arama sonuçlarında gösterdiği bir sonuçtur. Bir örnek: “ Profesyonel web sitesi yapan firmalar “ yazdığınızda Google, normal snippet'lere ve rich snippet'lere sahip bir sonuç listesi gösterir.

 

Google başlığı mavi, URL'yi yeşil ve sayfanın ne hakkında olduğunu açıklar. Bu, snippet olarak adlandırdığımız şeydir, snippet önizleme araçları bu sonuçları optimize etmenize yardımcı olur .

 

Rich snippet ( zengin kart ) kullanıldığında ise, web sitesin, verilen hizmetin kalitesini, bu tip sitelerin hazırlanma sürelerini görebilirsiniz. Rich snippet ( zengin kart ), normal snippet'ten çok daha fazla bilgi içerir. Bu yüzden buna Rich snippet ( zengin kart ) diyoruz.

 

Rich Snippet neden SEO için önemlidir?

 

Rich snippet'ler diğer snippet'lerden daha verimlidir. Çok daha güzel, ilgi çekici görünür ve sadece onlara bakarak anında daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Örneğin bir firmanın aldığı hizmetten memnun olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Zengin snippet'ler, tıklama oranı daha yüksek olan snippet'lerdir. İnsanlar zengin snippet'leri tıklamayı sever.

 

SEO Optimizasyonunun faydalarını biliyor musunuz?

SEO Optimizasyonunun 25 Kanıtlanmış Faydası

 

 

Bir snippet'in tıklama oranı artarsa, bu arama sonucundan daha fazla trafik alırsınız. Arama motorundaki sıranız değiştiğinden değil, sadece sonucunuzu tıklayan diğer kullanıcılar için değil. Uzun vadede, Rich snippet ( zengin kart ) sıralamanızı da etkileyecektir. Daha fazla kişi sonucunuzu tıkladığında, Google, sayfanızı diğerlerinin yerine tercih ettiğinizi fark eder. Bu kesinlikle uzun vadede sıralamanızı artıracaktır!

 

Yapılandırılmış veriler hakkında bilgi edinmek için: Yapılandırılmış veri nedir?

 

Zengin snippet'leri nasıl elde edersiniz?

 

Sitenize yapılandırılmış veri eklerseniz Google Rich snippet ( zengin kart ) gösterebilir. Yapılandırılmış veriler, arama motorlarının anlayabileceği şekilde yazılmış, belirli bir biçimde bir kod parçasıdır. Arama motorları kodu okur ve Rich snippet ( zengin kart ) oluşturmak için kullanır.

En Çok Okunanlar
Sosyal Medyada Paylaş
İlginizi çekebilir...
9 Adımda Dikkat Çekici Instagram Hesabınız Olsun 9 Adımda Dikkat Çekici Instagram Hesabınız Olsun
İlk cep telefonu kameralarını hatırlıyor musunuz? Ve ürettikleri grenli, bulanık, düşük kaliteli fotoğrafları. Bugünlerd...
Instagram Mavi Tık Rozeti Nasıl Alınır? Onaylı Hesap Olma Instagram Mavi Tık Rozeti Nasıl Alınır? Onaylı Hesap Olma
Instagram'daki doğrulama, kişilerin belirli bir ünlüyü veya etkileyiciyi aradıklarında doğru hesabı bulmalarını sağlar. Doğrul...
Corona Mimarlık Web Tasarım firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?