PHP Include ve Require Nasıl Kullanılır?

PHP Include ve Require Nasıl Kullanılır?

PHP'de, PHP kaynak kodu içeren bir dosyanın içeriğini başka bir PHP dosyasına koymak için kullanılan iki işlev vardır. Bu işlev Include () ve Require () işlevleridir. Bu işlevler aynıdır, ancak bir farkları vardır. Fark, include () işlevinin bir uyarı oluşturması, ancak script yürütmeye devam ederken, require () işlevi bir uyarı ve önemli bir hata üretir, yani komut dosyası yürütmeye devam etmez. Bu iki işlev, sunucu tarafından yürütülmeden önce bir dosyanın verilerini başka bir PHP dosyasına koymak için kullanılır.


 
Include Nasıl Kullanılır?


 
Include () işlevi, bir PHP dosyasının verilerini başka bir PHP dosyasına dahil etmek için kullanılır. Hatalar oluşursa, include() işlevi bir uyarı oluşturur ancak komut dosyasının yürütülmesini durdurmaz, yani komut dosyası yürütülmeye devam eder.

Require Nasıl Kullanılır?


 
Require () işlevi, bir PHP dosyasının verilerini başka bir PHP dosyasına dahil etmek için de kullanılır. Herhangi bir hata varsa, request() işlevi bir uyarı ve önemli bir hata oluşturur ve komut dosyasının yürütülmesini durdurur, yani komut dosyası yürütülmeye devam eder.

<?

include “header.php”;

?>

Ait olduğu sayfanın verileri

<?

include “footer.php”;

?>

Çok Okunanlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!