PHP Include ve Require Nasıl Kullanılır?

PHP Include ve Require Nasıl Kullanılır?

PHP'de, PHP kaynak kodu içeren bir dosyanın içeriğini başka bir PHP dosyasına koymak için kullanılan iki işlev vardır. Bu işlev Include () ve Require () işlevleridir. Bu işlevler aynıdır, ancak bir farkları vardır. Fark, include () işlevinin bir uyarı oluşturması, ancak script yürütmeye devam ederken, require () işlevi bir uyarı ve önemli bir hata üretir, yani komut dosyası yürütmeye devam etmez. Bu iki işlev, sunucu tarafından yürütülmeden önce bir dosyanın verilerini başka bir PHP dosyasına koymak için kullanılır.


 
Include Nasıl Kullanılır?


 
Include () işlevi, bir PHP dosyasının verilerini başka bir PHP dosyasına dahil etmek için kullanılır. Hatalar oluşursa, include() işlevi bir uyarı oluşturur ancak komut dosyasının yürütülmesini durdurmaz, yani komut dosyası yürütülmeye devam eder.

 

Require Nasıl Kullanılır?


 
Require () işlevi, bir PHP dosyasının verilerini başka bir PHP dosyasına dahil etmek için de kullanılır. Herhangi bir hata varsa, request() işlevi bir uyarı ve önemli bir hata oluşturur ve komut dosyasının yürütülmesini durdurur, yani komut dosyası yürütülmeye devam eder.

 

<?

include “header.php”;

?>

Ait olduğu sayfanın verileri

<?

include “footer.php”;

?>

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Web Yazılım Wordpress Maximum execution time of 30 seconds exceeded Hatası Çözümü
Maximum execution time of 30 seconds exceeded, 30 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı veya 60 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı gibi bir m...
Dijital Pazarlama Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?
Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...
Kement Kepenk Responsive Web Tasarımı firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?