Organik Hit Arttırma ve Ziyaretçi Arttırmanın 10 Basit Yolu

Organik Hit Arttırma ve Ziyaretçi Arttırmanın 10 Basit Yolu

Sitenize çekmek istediğiniz ziyaretçileri, sitenizde tutmak da önemlidir. Peki bu optimizasyonda en önemli organik hit arttırma yöntemleri nelerdir?


Dikkatsiz arama motoru optimizasyonu (SEO) ve pahalı tıklama başına ödeme reklamcılığıyla ilgili değildir. Organik trafiği zamanınız dışında hiçbir ücret ödemeden artırabileceğiniz çok şey var.


İşte böyle.


1. Arama motorları için değil, okuyucularınız için optimize edin


Her şeyden önce,  içeriğinize kime hitap ettiğinizi bilmek için alıcı personelinizi  yazın. İdeal alıcılarınızla rezonansa giren kaliteli eğitim içeriği oluşturarak SEO'nuzu doğal olarak geliştireceksiniz .


Bu, kişilerinizin ana sorunlarından ve arama sorgularında kullandıkları anahtar kelimelerden yararlanmak anlamına gelir. Yalnızca arama motorları için optimizasyon işe yaramaz; tüm sahip olacağınız anahtar kelime bilmece saçmalık.


Lütfen alıcı kişileriniz ve otomatik olarak arama motorlarını memnun edeceksiniz.


2. Düzenli olarak blog yazın


Bloglama  , organik site trafiğinizi artırmanın belki de en etkili yoludur. Web sitenizin izin verdiğinden daha derinlere inmenizi sağlar ve pazar nişinizde merkezli, kişiye özel, optimize edilmiş geniş bir içerik kataloğu oluşturur. Ancak, kötü yazılmış, spam içerikli veya ucuz içerikler yarardan çok zarar verebilir.


3. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın


Yalnızca pazarınızdaki en popüler anahtar kelimelerle gitmeyin. Ürününüze veya hizmetinize daha spesifik anahtar kelimeler kullanın . Zamanla, Google ve diğer arama motorları web sitenizi veya blogunuzu belirli bir konu için bir hedef olarak tanımlayacak ve bu da arama sıralarındaki içeriğinizi artıracak ve ideal müşterilerinizin sizi bulmasına yardımcı olacaktır.  


Unutmayın: Google'daki sıralama, belirli bir konu için bir etki alanına sahip olmakla ilgilidir. Örneğin, bu blog gönderisi, organik trafiği artırma konusunda özel bilgi edinmek isteyenler için hedeflenmiştir. SEO ile ilgili her bir anahtar kelimeyi hedeflemiyoruz.


4. Metalarınızı düzenleyin


Meta başlık, URL ve açıklama, optimize edilmiş bir web sayfası veya blog yayını için üç temel öğedir. Basit ama etkilidir. Aslında, sayfadaki tüm SEO faktörlerinin doğru olması önemlidir, ancak meta açıklamalar ve meta veriler, Google'a tam olarak ne hakkında konuştuğunuzu söyleyebileceğiniz anlamına gelir.


Sayfalarımızı optimize etmemize yardımcı olmak için Ahrefs, Semrush dahil olmak üzere çok sayıda araç kullanıyoruz. Ancak sadece bir alanda yapılan optimizasyon yeterli değildir, sırayla her sayfada çalışmanız gerekir.  


5. Sürekli olarak kaliteli içerik oluşturun


Mümkün olduğunca sık yazmaya ve yayınlamaya çalışın, ancak kalite pahasına değil! Düşünce liderliği makaleleri  ve  blog yayınları da dahil olmak üzere daha kaliteli içerik , web sitenizde veya blogunuzda, organik trafiğin yoluna çıkması için yarattığınız daha fazla fırsat.  

kaliteli içerik


6. Dahili bağlantıları kullanın


İyi bir geri içerik kataloğu oluşturduktan sonra, bloglara ve web sitenize bağlantı vererek ziyaretçileri daha alakalı içeriğe yönlendirebilirsiniz. Bu, web sitenizdeki ziyaretçileri daha uzun süre tutabilir, bu da arama sıralamalarınızı artırmanıza yardımcı olur.


Ancak, iç bağlantıları aşırı kullanmayın; çok fazla ve spam gibi görünmeye başlar.


7. Gelen bağlantıları teşvik edin


Google, özellikle diğer güvenilir sitelerden gelen bağlantıları çok olan sitelere öncelik verir. Müşterileri, arkadaşları, aile üyelerini, ortakları, tedarikçileri, endüstri uzmanlarını ve arkadaşça blog yazarlarını sitenize bağlamaya teşvik edin.


Ne kadar çok gelen bağlantı varsa, siteniz daha yüksek rütbe olacaktır, çünkü oldukça basit, daha yetkili arama motorlarının gözünde olur.


Ancak dikkat: Bazı SEO backlink satıcıları, Google'ı düşük itibarlı sitelerin spam içerikli bağlantıları ile kandırmaya çalışır. Bazı bağlantılar aslında SEO'nuza zarar verebilir . 


8. Kişisel Sosyal Medya Hesaplarınızı da kullanın


Ayrıca içeriğinize kendi kişisel blogunuzda, Facebook, Twitter, LinkedIn, StumbleUpon vb. İnsanlar sosyal medyadan gelir ve içeriğinizle zaman geçirirse, içeriğin alakalı, faydalı ve ilginç olduğu Google'a güçlü bir işarettir.


9. Sosyal medyayı kullanın


LinkedIn, Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya ağlarında bir varlık oluşturun . Bu etkinliklerin tümü adınızı ve web sitesi adresinizi internette yayınlamanıza yardımcı olur.

sosyal medya


Bir hafta içinde sosyal medya kitlemizi nasıl iki katına çıkardığımızı okuyun  . Kullanıcıların içeriğinizi paylaşmasını kolaylaştırmak için sitenize paylaşım düğmeleri ekleyin. Ve paylaşmaya değer içerikler yazın . 


10. Sonuçları optimize etmek için verileri ve metrikleri kullanma


Sitenize ve blogunuza gelen ziyaretçileri izlemek için Google Analytics gibi bir şey kullanın. Nereden geldiklerini ve hangi anahtar kelimeleri aradıklarını görebilmeniz, içeriğinize ince ayar yapmanıza olanak tanır.


Sonuçta, organik site trafiğini artırmak için müşterilerinize istediklerini vermeniz gerekir. Kaliteli tavsiye, bilgi ve asıl bulmak istediği sonuç.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku