Opencart varsayılan dil problemi nasıl çözülür?

Opencart varsayılan dil problemi nasıl çözülür?

Tarayıcınız tercih ettiğiniz dili biliyor. Bu nedenle opencart 3.x sürümlerinde başta olmak üzere varsayılan dil problemi ortaya çıkıyor. Sadece bu değil, yaptığınız her sayfa isteğinde bu bilgiyi bir sunucuya gönderiyor. Böylece sunucu, tarayıcınızın dilini de biliyor.


OpenCart Tarayıcı Dilini nasıl algılar?

OpenCart, catalog/controller/startup/startup.php dosyasında 56. satırda, başlık isteğinden dillerin listesini almaya ve mağazadaki mevcut dillerle karşılaştırmaya çalıştığı küçük bir kod parçasına sahiptir .

Bir eşleşme bulursa, OpenCart yönetici panelinde varsayılan dil ayarını yok sayarak bu dili kullanıcıya zorlar.

Bu nedenle, bir kullanıcı mağazanızı ilk kez ziyaret ettiğinde, mağazanızı varsayılan dilde değil, kendi tarayıcı dilinde görebilir.

OpenCart kullanıcılarının çoğu bu özelliği hiç duymadığından ve belgelerde açıklanmadığından bu çok kafa karıştırıcı olabilir.


OpenCart'ta Tarayıcı Dili Algılama özelliği nasıl açılır?

Bu özelliği kapatmak için, kodun en başta tarayıcı dilini kontrol etmesini engellemeniz yeterlidir.


Sadece if ifadesini komple yorum satırına alarak if(false){ ile değiştirerek, kodu algılamak için dili atlayacağız ve varsayılan dili geçerli dil olarak ayarlayarak devam edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Geliştirme SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Geliştirme Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku