Opencart Nedir?

Opencart Nedir?

OpenCart'ın Kısa Tarihi 

Tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı e-ticaret platformlarından biri olan OpenCart, pazarda mevcut olan önde gelen e-ticaret platformları arasında en eskisi gibi görünüyor. Kullanıcı dostu yaklaşımıyla ünlü bir platformdur. 

Bu fikrin başlangıcı ilk olarak 1998 yılında Christopher Mann tarafından uzun zaman önce gerçekleşti. Christopher Mann'ın diğer projelere dahil olması nedeniyle uykuda kaldı, ancak fikir birkaç yıl sonra İngiltere merkezli bir geliştirici olan Daniel Kerr tarafından canlandı. Sonunda 10 Şubat 2009'da Google Code'a tam teşekküllü bir OpenCart 1.1.1 sürümü geliştirdi. 

OpenCart'ın Özellikleri  

Şimdi OpenCart'taki özelliklere bir göz atalım. Ayrıca, mevcut tüm e-ticaret CMS'lerinde yaygın olarak tanınan platformlardan biri haline gelmesini sağlayan kilit noktaları anlamanıza yardımcı olacaktır. 

Yeni gelenler için verimli bir seçenek olarak görülmesi muhtemel olan çeşitli sürümleriyle düşük maliyetlidir. Ayrıca, temel bir çevrimiçi alışveriş mağazası oluşturmak için yeterli olan önceden donatılmış işlevlerle birlikte gelir. Dolayısıyla yeni başlayanlar için iyi bir amaca hizmet ediyor. 

Ödeme seçeneklerinden bahsetmekle birlikte, dükkan sahibi ödeme seçeneği için başka uzantılar ekleyebilir, ancak yine de OpenCart yaklaşık 30'dan fazla ödeme geçidiyle önceden donatılmış olarak gelir. Ne kadar fazla şey öğrenirsek, açıkça o kadar etkin olduğunu kanıtlıyoruz.

Bir ürünün kategorilerini ve alt kategorilerini eklemek söz konusu olduğunda çok çeşitli seçeneklerdir. Temel sürümü bile, çevrimiçi işinizi tam teşekküllü ve işlevsel bir şekilde yürütmek için çok yönlü özelliklerle çok iyi bir şekilde donatılmıştır. Bu özelliklerin birçoğunda, istediğiniz kadar çok sayıda ürün ekleyebilme özelliği bulunur. Ayrıca çeşitli amaçlar için farklı alanlar tanımlayabilirsiniz. Bunlar, ürünleri inceleme, ödül puanları verme, alt kategorilerdeki çeşitli markalardan bahsetme vb. Görevleri içerebilir. Çevrimiçi mağazanızla üçüncü taraf entegrasyonunu kolayca yapabilirsiniz. Bu, gerektiğinde ve gerektiğinde çevrimiçi mağazanızın işlevselliğini geliştirmenize yardımcı olur. İhtiyacınıza göre sıralanmış üçüncü taraf entegrasyonları çevrimiçi portalda kolayca bulunabilir. Etkili bir çevrimiçi mağazaya çok çeşitli cihazlardan kolayca erişilebilmelidir. Endişelenme, burada bile Opencart seni korur. Zaten duyarlı ve SEO optimize edildi, böylece herhangi bir arama motorundaki aramalar arasında mağazanızdaki ürünlerin maruz kalmasına ilişkin endişelenmenize gerek yok.

OpenCart Artıları ve Eksileri 

Artıları 

  • Daha az zaman ve kaynakla bile çevrimiçi bir iş kurmak kolaydır, bu nedenle yeni gelenler için iyi bir seçimdir. 
  • Mağazayı çalıştırmak için yeterli olan stok eklentileri gibi birçok temel özellik ile önceden yüklenmiş olarak gelir. 
  • Çevrimiçi mağazanızın çeşitli bileşenleri arasında kolay yönetim sağlar. 

Eksileri 

  • Mağazanızın yeni işlevlerini geliştirmek söz konusu olduğunda, her eklenti ve uzantı sizin için işe yaramayabilir. En iyi sonuçları elde etmek için farklı uzantı ve eklenti kombinasyonları denemeniz gerekebilir. 
  • Gelişmiş bir işlevsellik arıyorsanız temel stok özellikleri veya eklentileri yeterli olmayabilir. Temel işlevler dışındaki bazı ücretli eklentiler ek işlevler için kullanılabilir. 
  • Hafif bir platform olmak çevrimiçi mağazanızın ölçeklenebilirliğini etkileyebilir. Bu, gelecekteki derecelendirmeler için kapsamınızı kısıtlayabilir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku