WHATSAPP
Sanayi Mh. Basamak Sk.
No:5/B 34415
Kağıthane/İstanbul

Neon Tabela, ateşte ısıtılarak istenilen şekle sokulabilen, ufak cam borular kullanılarak tasarlanan bir reklam ürünüdür. Bu görseller çok iddialı ve kendini gösteren, güzel yapıda, göz Müşterinin istediği renklerle üretilen reklam ürünlerindir.

Çoğunlukla bar, restoran, eğlence merkezleri gibi yerler için epey uygundur. Neon tabela yapımı, başka çalışmalara nazaran henüz çok dikkat edilmesi gerekli olan, ince işçilik isteyen yapıda oldukları için bu alanda profesyonel olmuş kişiler tarafından icra edilmelidir.


Neon Tabela Nasıl Yapılır?

Neon Reklam Tabelalarının yapımında, ateşte kıvrılarak gerçekleştirilen neon çubuklarından faydalanılır. Bu çubuklar minik floresan camlardan oluşmaktadır. Tasarlanan çizge, harf Veyahut logonun ısıtılarak şekli verilmesinin hemen peşinden, içerisinde bulunan hava vakum yardımıyla çekilmektedir. Havası boşaltılan çubukların Dahil kısmına neon gazı ilave edilir ve bu gaz kırmızı renktedir. Neon çubuklarının kırmızının dışındaki renklerle yanması için argon gazına ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü argon gazı beyaza renge yakındır.

Neon tabelalar neredeyse her renkte üretilebilir. Neon tabelaların elektrik sarfiyatı 220 volt civarındadır. Neon çubuklarının yanması için elektriğin güçlü bir şekilde verilebilmesini sağlayacak trafolara ihtiyaç duyulur. Neon tabelalar, uzun ömürlü oldukları ve görsel güzel duyu açısından nihayet aşama etkili olduğu için çok Çok seçenek edilen reklam araçlarıdır.

 

Neon Tabela Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

• Gerekli duyulan her 10 metre neon çubuğa 1 trafo düşmektedir. kifayet seviyede monte edilmeyen trafo, tabelanın zaman sonra arızalanmasına ya da yeterli düzeyde ışık sağlanamadığından verim alınamamasına yol açmaktadır.

• Dış mekanda bulunan neon tabela trafoları tehlikeye uygun oldukları için natürel etkenlerden savunmak amacıyla yalıtım gerçekleştirilmektedir.

• Kullanım süresi yedi ve onüç sene arasında değişebilmektedir. Bu değişkenlik kullanım zamanına göre farklılık gösterir.

• Montaj ve kurulumuna dikkat edilmeli, elektrik bağlantılarının doğru yapıldığından güvenilir olunmalıdır.

• Asılacakları, kullanılacakları yerler doğru çözümleme edilmelidir. Konumu iyi tespit edilmeli ve ölçü eksiksiz alınmalıdır.

• Neon gazı vakit içerisinde yok olacağı için bakım ve onarımı periyodik olarak yapılmalı, uygun görülmesi halinde tekrar özdeş ameliye tekrarlanmalıdır.

• Neon tabelalar bu işin uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Neon Tabelaların Avantajları

Neon Tabelalar istenilen şekilleri ısının etkisiyle rahatça alabilen görsel reklam materyalleridir. başka tabelalara göre elektrik tüketimi henüz Çok olmasına karşın, basit kıvrılması sebebiyle Tüm logolar ve şekiller yapılabilir. Tabela çeşitleri arasında Kara boşluklar bulunmaz ve yazılar, logolar bütün gözükür. Neon tabelalarda işçilik çok önemlidir. nitelikli işçilikle yapılan çalışmalar yıllarca, sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bu çalışmalar geceleri çok gösterişli ve ilgi çekici olurlar. Bulundukları ortamı bizzat renklerinde aydınlatırlar. Firmaların tanıtımını müşterinin farkındalığını artırarak geliştiren görsellerdir. Siz de işletmenizin farkındalığını artırmak istiyorsanız bu tür tabela çeşidini seçebilirsiniz.

Totem Tabela Fiyatları

En uygun totem tabela fiyatları için İletişim sayfamızdan veya 0533 514 53 10 üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Gardırop Beşiktaş Kutu Harf Tabela firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?