Medium Nedir? Nasıl Kullanılır?

Medium Nedir? Nasıl Kullanılır?

Medium, Twitter kurucuları Evan Williams ve Biz Stone tarafından, 140 karakterle yetinemeyen kullanıcılar için, Ağustos 2012'de oluşturulmuş mini blog platformudur.

 

İçeriğin kolayca oluşturulmasını ve tüketilmesini sağlayan ve içeriğin dağıtılmasına yardımcı olması açısından sosyal medya üzerinden paylaşım yapılabilen bu platform, en üst düzey etkileşimi çeken içeriğe daha fazla görünürlük kazandırmayı amaçlar.

 

Medium Kullanmanın Avantajları

 

Medium sayesinde, kullanıcıları kendine çekerek takipçi sayısınızı günden güne artırabilir, bu platformda edindiğiniz takipçilere etkili bir şekilde etkileşim kurup, çeşitli yöntemlerle erişimi kolaylaştırmak kullanıcıya büyük avantajlar sağlayabilmektedir.

 

Medium Nasıl Kullanılır?

 

Medium’da blog yazıları yazıp, bu yazıları paylaşmak için öncelikle bir medium hesabına sahip olmalısınız. Bunun için ise Medium.com adresinde giderek “SignIn” butonuna tıklamalısınız. Platform dört adet seçenek sunacaktır: Google, Facebook, Twitter ve E-mail. Bu sunulan hesaplardan bir tanesiyle kolayca kayıt olabilmektesiniz.

 

Kişi hesabı: Birçok kanal aracılığıyla kayıt yaptırabileceğiniz bir platformdur. Kayıt esnasında Google hesabı, Twitter, Facebook veya E-mail gibi kayıt yöntemlerini kullanabilirsiniz.

 

Birkaç saniye içinde kayıt yaptıktan sonra profilinizdeki “New Story” kısmına basıp hemen ilk içeriğinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Çünkü Medium’da bloğunuzu düzenlemekle ya da farklılaştırmakla uğraşmak zorunda değilsiniz. Sadece profil fotoğrafı yükleyerek ve kısa bir bio yazarak Medium bloğunuzu oluşturmanız mümkün. Yazdığınız yazılar “Stories” kısmında yayınlanır ve eski yazılarınıza da buradan ulaşıp düzenleyebilirsiniz.

 

Bir diğer önemli konu ise hitap ettiğiniz kitleyi doğru seçmek ve ardından doğru paylaşım ve etiketlerde bulunmak. Yaptığınız doğru seçimler sizi ulaşılabilirlik adına ileriye taşır ve hedefe bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Türk Telekom Prime Dijital Baskı firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?