Medium Nedir? Nasıl Kullanılır?

Medium Nedir? Nasıl Kullanılır?

Medium, Twitter kurucuları Evan Williams ve Biz Stone tarafından, 140 karakterle yetinemeyen kullanıcılar için, Ağustos 2012'de oluşturulmuş mini blog platformudur.

İçeriğin kolayca oluşturulmasını ve tüketilmesini sağlayan ve içeriğin dağıtılmasına yardımcı olması açısından sosyal medya üzerinden paylaşım yapılabilen bu platform, en üst düzey etkileşimi çeken içeriğe daha fazla görünürlük kazandırmayı amaçlar.

Medium Kullanmanın Avantajları

Medium sayesinde, kullanıcıları kendine çekerek takipçi sayısınızı günden güne artırabilir, bu platformda edindiğiniz takipçilere etkili bir şekilde etkileşim kurup, çeşitli yöntemlerle erişimi kolaylaştırmak kullanıcıya büyük avantajlar sağlayabilmektedir.

Medium Nasıl Kullanılır?

Medium’da blog yazıları yazıp, bu yazıları paylaşmak için öncelikle bir medium hesabına sahip olmalısınız. Bunun için ise Medium.com adresinde giderek “SignIn” butonuna tıklamalısınız. Platform dört adet seçenek sunacaktır: Google, Facebook, Twitter ve E-mail. Bu sunulan hesaplardan bir tanesiyle kolayca kayıt olabilmektesiniz.

Kişi hesabı: Birçok kanal aracılığıyla kayıt yaptırabileceğiniz bir platformdur. Kayıt esnasında Google hesabı, Twitter, Facebook veya E-mail gibi kayıt yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Birkaç saniye içinde kayıt yaptıktan sonra profilinizdeki “New Story” kısmına basıp hemen ilk içeriğinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Çünkü Medium’da bloğunuzu düzenlemekle ya da farklılaştırmakla uğraşmak zorunda değilsiniz. Sadece profil fotoğrafı yükleyerek ve kısa bir bio yazarak Medium bloğunuzu oluşturmanız mümkün. Yazdığınız yazılar “Stories” kısmında yayınlanır ve eski yazılarınıza da buradan ulaşıp düzenleyebilirsiniz.

Bir diğer önemli konu ise hitap ettiğiniz kitleyi doğru seçmek ve ardından doğru paylaşım ve etiketlerde bulunmak. Yaptığınız doğru seçimler sizi ulaşılabilirlik adına ileriye taşır ve hedefe bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku