Kayan Yazı Tabela Nasıl Düzenlenir? Hata Kodları Nedir?

Kayan Yazı Tabela Nasıl Düzenlenir? Hata Kodları Nedir?

Led tabelalarda kullanılan kayan yazı programı PowerLED'i bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu Led Tabela programı TF serisi kontrol kartlarda kullanılmaktadır. PowerLED programınının kullanımı oldukça basittir ancak programı kullanabilmeniz için öncelikle tabelanızın içerisinde kullanılan kontrol kartının modelini bilmeniz gerekmektedir.

Kayan yazı programı

Kayan yazı led tabelaların yazıları ve animasyonları kullanıcılar tarafından masaüstü bilgisayarlarına kurabilecekleri bir program ile rahatlıkla değiştirilebilmektedir. kayan yazı programları Led Tabela içerisinde bulunan kontrol kartının üreticisine göre seçilir, her kart üreticisinin ücretsiz olarak sunduğu tabela programları sadece kendi kontrol kartları ile uyumludur. Bu programların tamamının mantığı ve çalışma prensibi nerdeyse aynıdır, Power Led Programı Çin menşeili Longreat Electronic Technology üreticisinin TF serisi kontrol kartlarına uyumludur.

Led Tabela programı ile tabelada yazmasını istediğiniz yazıları, yazıların boyutunu ve animasyonunu belirleyebilirsiniz, resim ekleyebilir, saat ve tarih gibi bilgileri de led ekrana aktarabilirsiniz, Led Tabela programı powerled'in nasıl kullanılacağına dair aşağıda yer alan eğitim videosu programın nasıl kullanılacağı hakkında size yardımcı olacaktır.

Powerled programı kurulum ve kullanımı konusunda ücretli destek hattımız bulunmaktadır, ayarları yapmakta zorlanıyor veya hata mesajları alıyorsanız ücretli destek alabilirsiniz.

2.88.5 TF-SU, TF-S6U, TF-A6U, TF-MU, TF-C6U serisi, TF-E6U kart modelleri ile uyumludur.

2.77.1 sürümü TF-S1, TF-SU, TF-S3U, TF-S5U, TF-AU, TF-A5U, TF-MU, TF-C3U, TF-C5U ve TF-Wifi kart modelleri ile uyumludur.

Kayan yazı Led Tabela ekranında E harfi ile başlayan bir uyarı varsa tabela aşağıdaki sebeplerden dolayı hata veriyor anlamındadır. Aşağıdaki hata kodları Powerled Programı için, yani TF serisi kontrol kart kullanan tabelalarda görünmektedir.

Kayan Yazı Tabela Hata Kodları Nedir?

Led Tabela hata kodlarının ne anlama geldiklerini aşağıdaki listeden bulabilirsiniz.

USB

USB flash bellek algılandığı zaman USB yazısı görünür, eğer flash disk takmadan da bu uyarı mesajı görünüyorsa USB uzatma kablosunda sorun vardır, farklı bir uzatma kablosu ile deneyiniz. USB Flash bellek taktığınızda sürekli bu uyarı çıkarsa başka flash disk kullanın.

USB 20%

Flash disk okumaya başladığında yüzde sembolü görünür, flash bellek okunuyor.

OK!

Flash diskten program başarıyla tabelaya aktarıldı, flash diski çıkarabilirsiniz.

E004 Hatası

Ekran parametreleri hatalı, Powerled Programından flash diske kayıt yaparken “Ekran Parametreleri Dahil” seçeneğini işaretleyin ve şifreyi 168 girin. İşaretlemenize rağmen yine E004 hatası verirse ekran ayarlarınız yanlıştır.

E007 Hatası

Powerled Programında girmiş olduğunuz ekran ölçüsünü TF serisi kartınız desteklemiyordur.    

E008 Hatası

Led tabela programında girdiğiniz yükseklik ölçüsü led kontrol kartı desteklemiyordur.    

E009 Hatası 

Led Kontrol kartının kontrol edemeyeceği kadar pixel (ölçü) bulunuyordur.

E015 Hatası    

Partition capacity is exceeded, please reduce the partition, or partition width is set to a multiple of 64

E016 Hatası    

Powerled programına çok fazla sayıda program eklenmiştir, bazı programları silmeniz gerekecek.    

E017 Hatası 

Senate panel is locked, please contact the supplier or the technical staff.

E100 Hatası

Flash disk program dosyasını içermiyor, flash diske kayıt yapılamamış veya silinmiş.

E101 Hatası     

Flash diskteki program düzgün şekilde okunamadı, powerled’den tekrar kayıt etmeyi deneyin veya farklı flash disk kullanın.

E102 Hatası

Kullanmış olduğunuz USB flash bellek özel dosya sistemine sahip, Fat32 olarak biçimlendirin.

E103 Hatası    

Kayıt edilmiş powerled program dosyası açılamıyor, flash diski değiştirin veya yeniden deneyin.

E110 Hatası    

Flash diske kayıt ettiğiniz program takılı olan led kontrol kartı ile uyumlu değil. Powerled program ayarlarından doğru kontrol kartı seçtiğinden emin olun. 

E111 Hatası   

Ekran genişliği gerçek ekran genişliği ile uyuşmuyor. Ekran parametrelerini sıfırlamayı deneyin veya flash diske programı tekrar atın.

E112 Hatası    

Ekran yükseklik gerçek ekran yüksekliği ile uyuşmuyor. Ekran parametrelerini sıfırlamayı deneyin veya flash diske programı tekrar atın.

DHCP Yazısı    

Led kontrol kartı (Network Girişli modeller) DHCP sunucudan otomatik IP alması için yapılandırılmış, ilk açılışta Led TabelaHUB/Modem veya Switch’den IP almaya çalışırken bu bilgi mesajı görüntülenir.

SLP Yazısı    

Led Tabelaya otomatik açılış ve kapanış saatleri girilmişse ve kapanma zamanı geldiği zaman ekranda SLP mesajı görünür. Eğer kapanmasını istemiyorsanız power led programından UYU simgesini tıklayarak açılıp ve kapanış saatlerini devre dışı bırakın. Eğer sizin belirlediğiniz zaman dışında kapanıyorsa tabelanın saati yanlıştır, bilgisayarınızın saati ile senkronize edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
WHATSAPP