Kanvas Baskı Nedir? Nerede Yaptırılır?

Kanvas Baskı Nedir? Nerede Yaptırılır?

İster bir aile tatili, ister okul fotoğraflarından oluşan bir zaman çizelgesi sergilemek isteyin, kanvas baskılar en sevdiğiniz fotoğrafları sergilemenin göz alıcı bir yoludur. Sadece herhangi bir alanı canlandırmakla kalmaz, aynı zamanda bir odayı güncellemenin sanatsal bir yoludur.

Kanvas Baskı Nedir?

Kanvas tablo ile karıştırılmaması gereken bir kanvas baskı, mürekkep püskürtmeli bir yazıcıdan tuvale basılmış bir görüntüdür. Tuval, basıldıktan sonra bir çerçeve üzerine gerilir. Bazı insanlar çerçevesiz bir kenarlığı tercih ederken, diğerleri çerçeveli kanvas baskıları tercih ediyor . Çerçevesiz bir tuval baskısı oluşturmak için çoğu galeri sarma tekniğini kullanır. Bu işlem sırasında kanvas, gergi çubuklarının etrafına sarılarak çerçeveye sabitlenir.

Monte edilmiş baskılar, akrilik baskılar ve kanvas baskılar arasında yaygın bir karışıklık vardır. Takılı baskı, bir arka panele iliştirilmiş bir kağıt baskıdır. Bu baskının vurgusu, fotoğrafı korumak ve çerçevelemek veya duvara asmak için hazırlamaktır .

Kanvas Neden Yapılır?

Kanvas, kenevir ile oluşturulmuş sağlam ve dayanıklı bir kumaştır. Daha modern zamanlarda kenevirin yerini pamuk ve keten almıştır. Eviniz için satın aldığınız kanvas baskıların çoğu pamuk veya polyester kullanıyor. İkisi arasındaki temel fark, rengin kesinliğidir.

Renk, sentetik polyester iplerin yüzeyinde kalırken pamuk liflerinden yapılmış kumaşa sızar. Bu nedenle polyester baskılar daha canlı ve pamuklu baskılar daha uzun ömürlüdür.

Peki hangisi daha iyi? Ne aradığına bağlı. Birçoğu pamuklu baskıların daha kaliteli ve bir müzede bulabileceğinize daha yakın olduğunu düşünüyor. Ancak polyester daha uygun fiyatlı bir seçenektir ve aynı zamanda cesur ve renkli baskılar sağlar.

Kanvas Baskılar Ve Çerçeveli Baskılar

Modern dekorda, kanvas baskılar ile çerçeveli baskıların karıştırılması yaygındır. Bunun bir nedeni var. Çerçeveli baskılar, renk şemasını çerçeveye bağlayarak bir odanın genel dekoruna bağlanır. Ayrıca fotoğrafın veya sanat eserinin havasını seçilen çerçeve türüne göre değiştirirler.

Basit bir siyah kenar çerçevesiyle odak, resim veya fotoğraf üzerinde kalır. Ancak çağdaş veya geleneksel gibi daha stilize edilmiş çerçeveler, fotoğrafın karakterini ortaya çıkarır. Çerçeve seçerken, mobilya ve oda dekoru bütünlüğü korumak için önemlidir.

Buna karşılık, kanvas baskılar bir duvarı dekore ederken daha çok yönlü bir yaklaşım sağlar. Çerçevesiz kenarlıklar her stile uyum sağladığından bunları çok daha az düşünerek ekleyebilirsiniz. Canlı renk patlamaları, dekore ettiğiniz odayı canlandıran yeni odak noktaları yaratır.

Anadolu Yakası Kanvas Baskı Nerede Yaptırılır?

İster hazır tasarımlarımızdan, isterseniz kendi istediğiniz görsellerle olsun kanvas baskı tabloları alman kalitesi ürünlerle yapıyoruz. İster mağazamızdan gelip alabilir, isterseniz aynı gün kargo seçeneğiyle evinize, ofisinize şıklık katabilirsiniz. Ümraniye kanvas baskı hizmetini sadece ilçemizde değil tüm Türkiye'ye sunuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
WHATSAPP