Instagram takipçi arttırma yöntemleri

Instagram takipçi arttırma yöntemleri

Sosyal medyada takipçi kazanmak, pek çok insanın uzun süreler harcadığı fakat başarılı olamadığı durumlardan biri haline geldi.


Instagram hesaplarındaki takipçi artışı belli bir noktadan sonra durabiliyor ya da istenilen rakamın altına düşebiliyor. Düzenli olarak paylaşım yapmak çoğu zaman yeterli değil. Bu nedenle takipçi sayısını arttırmak ve kullanıcılarla etkileşimi güçlendirmek için yeni yöntemler denemelisiniz.


Bu yöntemlerden bahsedecek olursak,

 

HashTag Kullanımı 


Takipçi sayısını artırmaya yönelik veya hesabınızla ilgili olan hashtagler kullanın. (#FF, #instafollow, #likeforlike, #tagforlikes, #followback veya #sun, #coffee, #manzara gibi…)


Örnek olarak, güzel bir manzara resmi paylaştığınızda, #manzara, #doğa, #yaşam ve #photo gibi 10 adete kadar hashtag kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda bu tarz içerikleri takip eden kullanıcılar sizleri takip etmeye başlayacaklar ve benzer içerikleri paylaşmaya devam ettiğiniz sürece takipte kalacaklar.

 

2019 yılı için hashtag kullanım önerileri yazımızı incelemek için tıklayabilirsiniz.

 

Kullanıcıların Fotoğraflarını Beğenin, Yorum Yapın

Farklı kullanıcıların fotoğraflarını beğenmek ve yorum yapmak, takipçi arttırmada en etkili yöntemlerden biridir. Başkalarının fotoğraflarını beğenerek, diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcıların fotoğraflarına samimi ve anlamlı yorumlar yaparak insanları sizinle etkileşim kurmaya ve sizi tanımaya teşvik edebilirsiniz.

 

Filtre Kullanma


Fotoğraflara uygulanan filtreler ve efektler bir paylaşımın en önemli hususlarından biri. Yanı sıra renksiz ve solgun bir fotoğraf, birkaç efekt kullanımı ile çok canlı hale getirilebilir ve insanlar tarafından kısa süre içerisinde beğeni toplayabilir. Ürün paylaşımlarınızda “Mayfair” filtresini kullanmanızı öneririz. Yapılan araştırmalara göre bu filtre, en etkili filtre olarak seçilmiş.

 

Diğer Platformlar


Instagram hesabınızı diğer sosyal hesaplarınız (Facebook, Twitter vb.) ile bağlayın. Diğer hesaplarınızda Instagram hesabınızı paylaşarak hesabınıza olan ilgiyi ve bilinirliği arttırabilirsiniz.

 

 

Zamanlama Ve Etkileşim


Etkileşiminizin en yüksek olduğu zaman dilimini keşfedin. Bir sonraki paylaşımlarınızı bu saat aralığında paylaşarak daha fazla beğeni ve takipçi kazanabilirsiniz.


Biyografi


Instagram’ın kullanıcılar için belli bir karakter sınırı ile verdiği biyografi bölümünü etkin bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Çünkü biyografiniz Instagram kimliğiniz olacaktır. Bu alanda şahsınız veya firmanız ile ilgili anahtar kelimeleri #hashtag ile uygun bir şekilde yazın.


Zor gibi gözükse de yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemler aracılığı ile düzenli bir şekilde yapılan paylaşımlar, Instagram’da takipçi ve beğeni sayınızın artmasına yardımcı olacaktır.

 

Bilgili almak için 0533 514 53 10 arayabilir veya Instagram yönetim fiyatlarımızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır? Kapatılan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?
Instagram hesabınızı kurtarmayı açıklamadan önce, bazı genel öğelere bakalım, o zaman Instagram hesabınızı nasıl kolayca kurtarabilec...
Başarılı Olmak İçin Geliştirmeniz Gereken 10 İş Becerisi Başarılı Olmak İçin Geliştirmeniz Gereken 10 İş Becerisi
Yeni girişimcilerin iş hayatında başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları birçok iş becerileri vardır. Başlangıç ​​aşamas...
TSYD firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?