Instagram Mavi Tık Rozeti Nasıl Alınır? Onaylı Hesap Olma

Instagram Mavi Tık Rozeti Nasıl Alınır? Onaylı Hesap Olma

Instagram'daki doğrulama, kişilerin belirli bir ünlüyü veya etkileyiciyi aradıklarında doğru hesabı bulmalarını sağlar. Doğrulanmış bir hesap “gerçek anlaşmaya” aittir. Bu bir hayran hesabı, bir hediye hesabı veya sahte bir hesap değildir.

Bununla birlikte, Instagram, yalnızca birinin sahte hesap açmasını veya taklit etmesini istemediği kadar önemli gördüklerini doğrulamak istemektedir. Eğer “normal” bir kişiyseniz, birinin sizi taklit etmesi için hiçbir sebep yoktur. Yani, Instagram açısından, sizi doğrulamak için hiçbir sebep yoktur.

Instagram'da Hesap Nasıl Doğrulanılır?

Instagram, doğrulama konusundaki görüşlerini yardım dosyalarında açıkça gösterir. Doğrulanmış bir rozetin “Instagram'ın, bunun temsil ettiği kamu figürü, ünlü veya global marka için gerçek hesap olduğunu doğruladığı” anlamına geldiğini söylüyor.

“Tanınmış şahsiyetleri ve markaları temsil eden hesaplar doğrulandı çünkü bu kişilerin kimliğe bürünme olasılığı yüksek. Instagram topluluğundaki kişilerin takip etmek istedikleri otantik insanları ve markaları kolayca bulabildiklerinden emin olmak istiyoruz. ”

Instagram ayrıca, kimin bir halk figürü, ünlü veya global bir marka olarak nitelendirileceğine karar vermenin onlara bağlı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Doğrulanmak için sadece başvuru yapamazsınız.

Instagram ayrıca, Facebook'un sahibi olmasına rağmen, profilinde Instagram doğrulanmış bir sembolünün olması gerektiğini belirlemek için ayrı prosedürler kullandığını açıkça ortaya koyuyor. Facebook ve Instagram'da birinin takipçileri tamamen farklı. Ağlardan birinde ünlü biri, diğerinde ünlü sayılmaz.

Sonuçta Instagram, politikasını aşağıdaki ifadeyle özetliyor. “Şu anda, yalnızca kimliğe bürünme olasılığı yüksek olan Instagram hesaplarının rozetleri doğrulandı.” İnsanlar Instagram hesabınızı yeterince kolay bulabilirlerse, Instagram'ın sizi doğrulaması pek mümkün değildir.

Elbette, Instagram'a rağmen doğrulama işaretini göz önünde bulundurmamakla birlikte, kullanıcıların kaç tanesini gördüklerini gösteren bir statü sembolü olduğunu düşünüyoruz. Bunu gururla sergileyen Instagrammerler ve sıkıntısı çekenler sık sık Instagram'ın onları “otantiklik gücünü” reddettiğini düşünüyor.

instagram mavi tık

Instagram'da Mavi Tık Nasıl Alınır?

İsminizin yanında o küçük simgeyi görmek istiyorsanız, kendinizi “halka açık bir figür, ünlü veya küresel bir marka” haline getirmeniz gerekir. Başka bir deyişle, gerçek bir etkileyici olmanız gerekir.

Ancak, bunu önce Instagram dışında bir platformda yapmanız gerektiğine dair bazı kanıtlar var. Bu mantıklı. Instagram'da birçok orijinal takipçiniz varsa, insanlar açıkçası sizi yeterince hızlı bir şekilde bulabilirler. Hesabınızın size ait olup olmadığıyla karıştırılmaları olası değildir (adınızı başka bir etkileyiciyle paylaşmazsanız).

Bu nedenle, öneriyi burada başka bir sosyal ağa uygulamanız ve Instagram'da kullanmadan önce orada etkileyici bir statü oluşturmanız gerekir. Instagram'da çok hızlı bir şekilde bir takip gerçekleştirirseniz, başka bir yerde şöhret bulmadan önce hiçbir zaman doğrulanmayabilirsiniz.

Mavi tik ile ilgili felsefeyi temel manada anlattıktan sonra şimdi de Instagram’da mavi tik nasıl alınır? sorusuna yanıt verelim. Konuyu adım adım anlatacağız. Bu yüzden tam şimdi Instagram hesabınıza giriş yapmanızı öneririz.
Dipnot: Instagram “Mavi Tik” için hesabınızın “İşletme Hesabı” olması gerekmektedir.

1. Adım: Hesaba Giriş Yapın

Öncelikle Instagram hesabına giriş yapmak gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre bilginizle hesaba giriş yaptıktan sonra diğer adımları uygulayabilirsiniz.

2. Adım: Ayarlara Girin

Instagram profiline giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki çizgi şeklindeki ikona tıklayıp açılan pencerenin en alt kısmında yer alan Ayarlar sekmesine tıklayıp ayarlar sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir.

3. Adım: Doğrulama İsteyin


Bu adımda Ayarlar sekmesinde yer alan Hesap kategorisinden Doğrulama İste butonuna tıklamak gerekmektedir. İlgili sekmeye tıklandığında karşımıza bir form çıkacak. Burada onaylı hesap başvurusu yapmak için doldurulması gereken daha doğrusu bilgi verilmesi lazım olan birkaç kısım var. Bunlar;

* Kullanıcı Adı
* Adı Soyadı
* Bilinen Ad
* Kategori
* Kimlik Görseli

Instagram Onaylı Hesap İçin Sosyal Medya Hesaplarınızı Teşvik Edin

İzleyenleri Instagram'da veya başka herhangi bir ağda oluşturabilmenin bir yolu, tüm sosyal ağ hesaplarını teşvik etmektir. Bu şekilde, Instagram takipçileriniz sizi YouTube'da takip etmeyi seçebilir, Twitter takipçileriniz Facebook sayfanıza kaydolabilir, Facebook takipçileriniz Instagram'da size vb.

Bir dizi sitenin popülerliğini belirleyerek, bir internet şöhretinin daha çok olduğu ve Instagram doğrulamaya layık görülen bir kişi olarak kabul edilme ihtimaliniz daha yüksek olur.

Tüm çevrimiçi varlığınızın sizin (veya markanızın) kişiliği için tek bir çıkış olarak karşınıza çıkmasını istiyorsunuz. Bu nedenle blogunuzun, YouTube sayfanızın ve tüm sosyal medya sitelerinizin sorunsuz bir şekilde birbirine bağlanmasını istiyorsunuz. Kombine, onlar sizi temsil eder. Etkileyici olmak istiyorsan, geniş kapsamlı ve çeşitli çevrimiçi bir platforma ihtiyacın var. Instagram, genel çevrimiçi sosyal platformunuzun sadece bir parçası olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku