Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanır?

Instagram Beğeniler Neye Göre Sıralanır?

Dünyada ve ülkemizde büyük ilgi gören Instagram, sosyal ağlar arasında kullanılan en önemli sosyal ağ platformlarından birisidir. Sosyalleşme denilince de ilk başta tabiki de beğeni ve takipleşme gelmektedir. Kullanıcılarda en fazla Instagram beğeniler neye göre sıralanır diye merak etmektedir.

 

Instagram Beğeniler Sıralaması

 

Instagram’da bir gönderi paylaşımı yaptığınızda, bu paylaşım takipçileriniz tarafından beğenilir ve bir beğeni listesinde listelenir. Birçok kullanıcı bu listenin neye göre sıralandığını ve bazı beğenilerin neden ilk başta olduğunu merak etmektedir. Genel olarak beğenilerin sıralanmasında Instagram’ın otomatik öğrenme yapay zekası karar vermektedir.. Bu teknoloji sayesinde beğenilerin neye göre sıralanacağını karar verilmektedir. Bu sıralamada öncelik paylaşımların yapıldığı saatlere ve kullanıcılar arasındaki ilişkiye verilmektedir. Instagram sıralamasında bir başka görüş de eski takipçilerin en altta sıralandığı yönündedir.

 

Instagram Beğeniler İlk İki Sıra Nasıl Belirlenir?

 

Instagram’da paylaşılan bir gönderiden sonra beğeniler gelmeye başlandıkça bir sıralama listesi de oluşur. Bu sıralama listesinde ilk görülenler ilk iki sıradaki isimdir. Peki, Instagram beğenilerde ilk iki sıra neye göre belirleniyor? Instagram’ın ilk ortaya çıktığı günlerde sıralamalar kronolojik olarak yapılmaktaydı. Bir beğeni yeniden eskiye doğru sıralanarak, en gelen beğeniler ilk başta yer almaktadu. Bu sistemin beğenileri düşürdüğünün tespit edilmesinden sonra güncelleme yapılarak yeni bir sıralama biçimi yapılandırıldı. Bu yeni sisteme göre gönderileri daima beğenen kişiler yeni gönderinizi de beğendiğinde ilk başta yer almakta. Yani listede görülen ilk iki isim kargolarınızı en fazla beğenen iki isimden oluşuyor. Yeni sistem sayesinde profilinizle en fazla ilgilenen ve sizi en fazla takip eden kişilerde ortaya çıkmaktadır.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Dijital Pazarlama Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?
Instagram'ın Keşfet sayfasına nasıl gireceğinizi anlamaya çalışıyorsanız, farklı düşünmeniz gerekir. Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? merak ediyor...
Web Yazılım 503 Service Unavailable Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?
503 Service Unavailable hatası, web sitesinin sunucusunun şu anda kullanılamadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur . Çoğu zaman, sunucu çok meşgu...
Beşiktaş Ekinciler Unlu Mamüller firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?