WHATSAPP
HongMeng nedir? Ne zaman çıkacak?

HongMeng nedir? Ne zaman çıkacak?

Huawei’nin akıllı telefon piyasasında son 1 yılda satışlarını %50’den fazla arttırması, ABD’yi endişeye sürükledi. Alınan kararlarla Android desteği elinden alınan Huawei, ABD ile savaşmak için b planını devreye soktu.

 

HongMeng Nedir?

 

HongMeng Huawei’nin yeni çıkartacağı işletim sisteminin adıdır. PC, Telefon, TV, Oyun Konsolu, Tablet gibi akıllı cihazlar üzerinde kullanılabilecek bir sistem olması ön görülüyor. Google, Microsoft gibi bir çok şirketin desteğini kayıp eden Huawei yeni bir atak yaparak bir çok üreticinin önüne geçebileceği söyleniyor. Eğer piyasaya sürülürse tam olarak adının HongMeng OS olması bekleniyor.

 

HongMeng Hakkında Bilinenler

 

Huawei CEO’su geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamasında Huawei’nin işletim sisteminde Android uygulamalarının App Gallery üzerinden sorunsuz bir şekilde çalışacağını duyurdu. Yani böylece aslında Android’deki uygulamalar hiçbir sıkıntı olmadan Huawei HongMeng OS ya da ARK OS’ta da kullanılabilecek. Bu arada akıllı telefonlara ek olarak giyilebilir ürünler, tabletler, televizyonlar ve hatta otomobiller de Huawei’nin bu çözümünden yararlanabilecek. 

 

 

HongMeng Ne Zaman Çıkacak?

 

Tianfeng International analisti Guo Mingxi, Huawei’nin Ekim ayında kendi işletim sistemini kullandığı telefonları piyasaya sürebileceğini belirtiyor. Ancak, bu telefonlar arasında Huawei Mate 30’un yer almayacağı ifade ediliyor.

 

Bu kapsamda Huawei Mate 30 için Android lisansının daha önce alınmış olma ihtimali güçleniyor. Huawei’nin işletim sisteminin yüklü olduğu giriş ve orta seviye telefonların ilk etapta Çin pazarına sunulacağı belirtiliyor.

İlginizi çekebilir...
Instagram'a sadece 4 adımda yeni konum nasıl eklenir? Instagram'a sadece 4 adımda yeni konum nasıl eklenir?
Instagram'a şirketinizin konumunu eklemek çok önemli bir dijital pazarlama tekniğidir. Instagram yeni konum ekleme, instagrama şi...
Draw.io nedir? Diyagram Nasıl Yapılır? Draw.io nedir? Diyagram Nasıl Yapılır?
draw.io nedir?   Draw.io ücretsiz çevrimiçi diyagram çizim uygulamasıdır. Draw.io proje oluşturmak için temel ...
1A Ajans İstanbul Dijital Baskı firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?