Google ADS Kalite Puanı Nedir?

Google ADS Kalite Puanı Nedir?

Google ADS, herkesin kayıt olup, reklam oluşturabileceği bir platform olmakla birlikte, doğru yapılandırılmayan hesaplar için zarara dönüşecek bir reklam platformudur. Google ADS platformuna reklam vererek müthiş dönüşler alabilecek olmanızın yanında hiçbir müşterinin size dönüş yapmaması da muhtemel bir durumdur.

Peki reklamlarınızı nasıl doğru yönettiğinizden emin olacaksınız? Cevabı çok basit. Google Adwords reklamlarınız için maksimum oranda fayda sağladığınızdan emin olabilmeniz için anahtar kelimelerinizin kalite puanlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Kalite puanınız 8 ve üzeri ise doğru yolda ilerliyorsunuz demektir. Bu oranın altında ise fazla para ödediğinizi bilmenizi isteriz.

Kalite puanlarınızın yükselmesi yalnızca doğru reklam oluşturmakla belirlenmemektedir. Aynı zamanda ilişkili olduğu web sayfasının da reklama uygun formatta olması gerekmektedir. İki taraflı bilginin örtüştüğü bir reklam yönetimi ile maksimum oranda dönüş alabilirsiniz.

Google Adwords reklamlarınızın yönetimi için bizden profesyonel olarak hizmet alabilirsiniz. Bunun için sitemizin altında yer alan veya iletişim sayfamızdaki iletişim kanallarımızı kullanarak bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

Kalite Puanı Nasıl Hesaplanır?

 

Anahtar kelime analizi” kısmında görebildiğiniz kalite puanı, 1-10 arası bir ölçek kullanır.  Anahtar kelimenizin kalite puanı 10’a ne kadar yakın olursa, reklamınızdan alınan verim de o ölçüde artar ve tıklama başına ödediğiniz miktar azalır. Aslında bu değerler küsüratlıdır. Fakat biz adwords panelimizde sadece tam sayıları görürüz.

 

Anahtar kelimenizin kalite puanını, reklamınız gösterilmeye başladıktan sonra anahtar kelimelerinize girerek görebilirsiniz. Sütun kısmında ‘kalite puanı’ verisi yer almıyorsa eklemeniz gerekiyor. Bunun için de;

 

Account >> Keywords >>  Modify Columns >> Quality Score adımlarını izleyebilirsiniz. Bu sayede kalite puanınızı takip edebilir ve anahtar kelimenizi düzenleyebilirsiniz. Kalite puanınızın takibi ve adwords kalite puanı yükseltme çalışmaları ile reklam veriminizi arttırmış olacaksınız.

En Çok Okunanlar
Sosyal Medyada Paylaş
İlginizi çekebilir...
MySQL mi? MariaDB mi? Hangisi daha iyi? MySQL mi? MariaDB mi? Hangisi daha iyi?
Veritabanı, tüm önemli site verilerini ve bilgilerini içerdiği için herhangi bir web uygulamasının temel bileşenlerinden birid...
2020 Fuar Takvimi 2020 Fuar Takvimi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) 2020 yılı Fuar Takvimi belirlendi. Türkiye gelecek yıl savunmadan tekstile, tarımdan tekno...
Madame Coco firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?