Google ADS Kalite Puanı Nedir?

Google ADS Kalite Puanı Nedir?

Google ADS, herkesin kayıt olup, reklam oluşturabileceği bir platform olmakla birlikte, doğru yapılandırılmayan hesaplar için zarara dönüşecek bir reklam platformudur. Google ADS platformuna reklam vererek müthiş dönüşler alabilecek olmanızın yanında hiçbir müşterinin size dönüş yapmaması da muhtemel bir durumdur.

Peki reklamlarınızı nasıl doğru yönettiğinizden emin olacaksınız? Cevabı çok basit. Google Adwords reklamlarınız için maksimum oranda fayda sağladığınızdan emin olabilmeniz için anahtar kelimelerinizin kalite puanlarını kontrol etmeniz gerekmektedir. Kalite puanınız 8 ve üzeri ise doğru yolda ilerliyorsunuz demektir. Bu oranın altında ise fazla para ödediğinizi bilmenizi isteriz.

Kalite puanlarınızın yükselmesi yalnızca doğru reklam oluşturmakla belirlenmemektedir. Aynı zamanda ilişkili olduğu web sayfasının da reklama uygun formatta olması gerekmektedir. İki taraflı bilginin örtüştüğü bir reklam yönetimi ile maksimum oranda dönüş alabilirsiniz.

Google Adwords reklamlarınızın yönetimi için bizden profesyonel olarak hizmet alabilirsiniz. Bunun için sitemizin altında yer alan veya iletişim sayfamızdaki iletişim kanallarımızı kullanarak bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Kalite Puanı Nasıl Hesaplanır?

Anahtar kelime analizi” kısmında görebildiğiniz kalite puanı, 1-10 arası bir ölçek kullanır.  Anahtar kelimenizin kalite puanı 10’a ne kadar yakın olursa, reklamınızdan alınan verim de o ölçüde artar ve tıklama başına ödediğiniz miktar azalır. Aslında bu değerler küsüratlıdır. Fakat biz adwords panelimizde sadece tam sayıları görürüz.

Anahtar kelimenizin kalite puanını, reklamınız gösterilmeye başladıktan sonra anahtar kelimelerinize girerek görebilirsiniz. Sütun kısmında ‘kalite puanı’ verisi yer almıyorsa eklemeniz gerekiyor. Bunun için de;

Account >> Keywords >>  Modify Columns >> Quality Score adımlarını izleyebilirsiniz. Bu sayede kalite puanınızı takip edebilir ve anahtar kelimenizi düzenleyebilirsiniz. Kalite puanınızın takibi ve adwords kalite puanı yükseltme çalışmaları ile reklam veriminizi arttırmış olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku