Hizmetlere dön
Fuar Standı

Fuar Standı, katılım gösterdiğiniz herhangi bir fuarda fuar süresince kullanmış olduğunuz ofisiniz ve showroom unuzdur. Fuar süresince müşterileriniz, rakipleriniz ve sektör içinden dostlarınız standınızı ziyaret edecektir. Dolayısıyla yaptırmış olduğunuz stand sizi ve firmanızı ne kadar iyi temsil ederse fuardan o kadar olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Fuar standınızın tasarımına karar verirken sizi en iyi şekilde temsil edecek stand olması dikkat edilmesi gereken en önemli faktördür. Fuar Standınıza karar vermeden önce stand modelleri, çeşitleri ve türleri hakkında bilgi sahibi olmanız işinizi daha kaliteli bir şekilde yaptırmanızı sağlayacaktır. Ön araştırmanızı yaparken karşınıza farklı stand fiyatları çıkabileceğini bilmelisiniz.

 

Fuar Standı Nasıl Yapılır?

Modüler Fuar Standları, standı kuran firmalar tarafından belirli ölçülerde önceden üretilmiş ve depolanmış standlardır. Bu tür standlarda kullanılan parçalar bir lego gibi birleştirilerek stand haline dönüştürülür. Modüler standlar fuar bitiminde tekrar sökülürek depolanır ve başka fuarlara başka firmaların standı olarak tekrar kurulur.

Ahşap standlar ise tek bir kullanımlıktır. Tamamen size özel olarak üretilir ve fuar bitiminde tekrar kullanılamaz. Sadece stand içindeki elektrik aksamı, masa, sandalye gibi tekrar kullanılabilecek malzemeler standdan alınarak bir başka stand uygulamasında tekrar kullanılır.

 

Fuar Standı görsel uygulamalar nasıl yapılır?

Fuar Standınızın türüne bağlı olarak görselleriniz standınıza uygulanır. Standınız Modüler veya Suntalam'dan yapılmış bir ahşap stand ise görselleriniz direk stand duvarlarınıza sıvanarak uygulama yapılır.

Fuar standınız Sunta+Boya ile yapılmış bir ahşap stand ise görselleriniz öncelikle Dekota/Foreks üzerine sıvanır ve stand duvarlarınıza çok ince uçlu çivi ile çakılarak uygulama yapılır.

Bazı uygulayıcı firmalar maliyetlerini düşürmek için Sunta+Boya ile yapılan standlara görsellerinizi direk uygularlar. Bu durumda görsellerinizin üzerinde portakal kabuğu görünümünü oluşmasına sebep olur. Bu konuyu standınızı yapacak firma ile anlaşmanızı yapmadan önce konuşmalı ve uygulamanın öncelikle Dekota/Foreks üzerine yapılmasını istemelisiniz. Dekota/Foreks üzerine sıvanmış görselinizin çivi ile stand duvarınıza tutturulmaması durumunda ise fuar esnasında görselinizin düşmesi riski oluşacaktır.

 

Fuar Sektöründe Hizmetlerimiz Nelerdir?

  • Ahşap Stand Tasarımı
  • Modüler Stand Tasarımı
  • Stand Dijital Baskı
  • Stand Dijital Baskı Uygulama
  • Tasarım Uygulamaları

 

Fuar standı referanslarımızı incelemek için tıklayın.
Gurme Station Logo Tasarımı firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?