Facebook sayfalarının önemi

Facebook sayfalarının önemi

Facebook kullanıcılarının çokluğu, reklam ağı oluşturmak isteyen şahısların, kuruluşların, ürün satmak veya tanıtmak isteyen pazarlama işiyle uğraşanların vazgeçemeyeceği bir site haline geldi. Fakat şirketler için oluşturulan Facebook sayfalarındaki takipçilerinin çokluğunun önemi ancak hedef kitleden oluşuyorsa fayda sağlayabilir. Yani sadece sayfanızın takipçi sayısının çok olması başlı başına yeterli değildir. Takipçiler/beğenenler ürününüzle alakalı kişiler değilse size geri dönüşü olmayacaktır. Facebook’ un en önemli özelliklerinden biri de hızlı etkileşimdir. Artık büyük çoğunluğumuz günlük iletişimi bile Facebook üzerinden gerçekleştiriyor. Ki Facebook’ un da bu konuda hatrı sayılır çalışmaları mevcut. Facebook sayesinde şirketler kendi müşterileriyle bağlantı içinde olup, onların olumlu ya da olumsuz yorumlarından yola çıkarak tedbirlerini alabilir, müşteri tepkilerini gözlemleyebilir, müşterilerle etkileşime geçebilirler. Facebook bu etkileşimi gerçekleştiren en etkili sosyal ağlardan biridir. Şirketler için önemli etkenlerden biri de: yayınladığınız bir iletiye saniyeler için de cevap alabilir, etkileşim oranlarını öğrenebilir, böylece tüketicinin nabzını ölçebilirsiniz. Eskiden tüketicinin nabzını ölçmek masraflı ve uzun zaman gerektiren bir iş iken artık sosyal medya sayesinde neredeyse masrafsız ve çok kolay bir hale geldi. Tüketici araştırmalarına harcanan yüksek meblağlar burada geçerli değildir.

 

Facebook sayfalarının düzenlenmesi ve yönetilmesi şirketler için büyük önem taşımaktadır. Zira artık birçok kullanıcı ürün almadan önce internetten ve özellikle Facebook’tan araştırma yapmakta. O yüzden şirketlerin Facebook sayfaları üzerinden düzenlediği reklam kampanyaları reklam maliyetlerini azaltmak ve hedef kitlelerinin veya takipçilerinin yeniliklerden haberdar olmaları açısından önemli bir yere sahiptir. Bütün bunların profesyonel biri tarafından yönetilmesi her işte olduğu gibi burada da önemlidir. Sosyal medyanın doğru kişiler tarafından kullanılıp yönetilmesi olumlu geri dönüşler sağlayacaktır.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Web Yazılım Wordpress Maximum execution time of 30 seconds exceeded Hatası Çözümü
Maximum execution time of 30 seconds exceeded, 30 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı veya 60 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı gibi bir m...
Dijital Pazarlama Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?
Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...
Berc Kepenk Kurumsal Web Tasarım firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?