Draw.io nedir? Diyagram Nasıl Yapılır?

Draw.io nedir? Diyagram Nasıl Yapılır?

draw.io nedir?

Draw.io ücretsiz çevrimiçi diyagram çizim uygulamasıdır. Draw.io proje oluşturmak için temel görüntüleri çok miktarda kullanan bir diyagram uygulamasıdır. Basit bir sürükle-bırak teknikleri ile, bu kullanımı kolay web sitesi hemen hemen herkes kullanabilir ve tasarımı için bir yöntem sağlar.

Bir draw.io diyagramında çalışırken, veriler yerel cihazınızda depolanır - diyagram verileriniz asla sunucularımıza gönderilmez. Draw.io sunucuları ayrıca diyagramınızı kaydettiğinizde hiçbir zaman verileri görmez - kullandığınız platforma kaydedersiniz - Atlassian Confluence veya Jira, Trello, Google Drive, yerel cihazınız veya kullandığınız diğer platform veya entegrasyon draw.io ile

Diyagram verilerinin geçici olarak draw.io sunucularına gönderildiği tek zaman, eski bir tarayıcıyı (Internet Explorer) veya bir PDF dosyasını kullanarak bir grafiği raster formatına (resim) dışa aktarmanızdır. bu formatlar tamamen tarayıcınızda. Diyagram verileriniz asla kaydedilmez, görüntü dosyasını veya PDF'yi aldıktan hemen sonra silinir.

draw.io, ISO / IEC sertifikalarına ulaşmanıza yardımcı olabilir


Diyagram verileriniz cihazınızın ve diyagramınızı kaydettiğiniz platformun dışında paylaşılmadığından veya depolanmadığından, draw.io, veri korumasını kapsayan dünya çapındaki üç standart olan ISO 27000 , 27001 ve 27002 standartlarında sertifika almanıza yardımcı olabilir .

Ve Confluence için draw.io kullanıyorsanız, süreçlerinizi şekillendirebilirsiniz. Kapsamlı ve entegre revizyon geçmişinin yanı sıra, draw.io şemalarınız ISO 19011 (denetim ve kalite yönetim sistemleri) kapsamında sertifika almanıza yardımcı olacaktır .

Diyagramlar denetimleri daha verimli kılar


İş ve BT süreçlerinin de değerlendirildiği dış kurumsal yönetim ve mali denetimler, özellikle sıkı düzenlemeye tabi tutulan endüstriler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve Sarbanes-Oxley Yasası kapsamında denetlenmesi gereken halka açık şirketler için ortak bir gerekliliktir . Amerikan Menkul Kıymetler Borsası. İşlemlerinizin şemaları bu denetimleri daha az zaman alıcı ve çok daha az stresli hale getirir.

Metni ve meta verileri paylaşmadan bir diyagramı paylaşabilirsiniz : draw.io için anonimleştirme eklentisi, metninizdeki tüm metin ve meta verilerin üzerine yazar, böylece potansiyel olarak hassas bilgileri paylaşmadan paylaşabilirsiniz.


Draw.io sunucusunun, mühendislik ekibimizin hataları ayıklamasını sağlamak için cihazınız ve IP adresinizle ilgili bilgileri kaydetmesi gerekirken, bu günlüklerin her 10 günde bir döngüsel olarak üzerine yazılır ve teknik olmayan personelin erişimi yoktur.


Hatalar oluştuğunda, tüm yazılımlarda olduğu gibi, draw.io, sunucuya, ortaya çıkan koşulu kod satırı ile birlikte bir hata raporu gönderir. Bu hata raporları kişisel bilgiler veya diyagram verilerinizin herhangi bir bölümünü içermez.

draw.io ve GDPR

Draw.io web siteleri Google Analytics gibi herhangi bir izleme kodunu içermiyorsa veya reklamlar, biz mümkün olduğunca az birinci parti çerezler gibi, biz web işaretleri kullanabilir asla kullanıyoruz ve tarayıcı parmak izi ile sizi profil yok. Diyagram verileriniz ve kişisel verileriniz draw.io ile güvendedir.

Draw.io online ücretsiz mi?

draw.io online, herkes için lisanslı bir web uygulamasıdır. Herhangi bir kullanım için ücretsizdir, işlevselliği, filigranı, vb. İçin prim ödemesi yoktur. Ürettiğiniz içeriğin sahibisiniz ve herhangi bir amaç için kullanabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi satmayız.

Belirli entegrasyonlar için ücret talep edilebilir, her yılın başında bir fiyatlandırma özeti yayınlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Geliştirme SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Geliştirme Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku