Başarılı Olmak İçin Sosyal Medya Stratejileri

Başarılı Olmak İçin Sosyal Medya Stratejileri

Pazarlama eskiden para harcamakla ilgiliydi. 

Rakiplerinizi geçebilseydiniz, pazar payının daha büyük bir kısmını devralma şansınız çok yüksekti. Yaratıcılık bir rol oynadı, ancak başarılı olmak sık sık harcanan dolarlara indi. 

Ancak bugün pazarlama daha karmaşıktır. 

İnsanlar pazarlanmak istemez; ilişki kurmak istiyorlar. 

Bugünlerde bir blog başlatan milyonlarca insan , düzinelerce sosyal medya platformu ve başınızı döndürmek için yeterli kısaltma var - SEO, PPC, CRO, CTA. 

Dijital pazarlamaya yeni başlıyorsanız, bunların hepsi aşırı bilgi yüklemesine yol açabilir. 

Bu makale en etkili dijital pazarlama stratejilerinden sadece beşini özetleyecektir. Her bir konu hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz için nasıl başlayacağınızı, çabalarınızı nasıl izleyeceğinizi ve kaynakları paylaşacağız. 

Sonunda, temelleri ve umarım başlamak için bir yolu sağlam bir şekilde anlayacaksınız.  

Ayrıntılı, Faydalı İçerik Oluşturun 

Bir markayı açıkça tanımayan içerik oluşturma ve paylaşma uygulaması olan içerik pazarlaması, dijital pazarlamanın en popüler biçimlerinden biridir.

Her şirket içerik yayınlıyor. 2019 yılının Mart ayında, her gün 4.4 milyon blog yazısı yayınlandı. Bu büyük miktarda içerik. 

Gerçek şu ki, bu içeriğin çoğu boktan. Yeniden şekillendirilir, yeniden sarılır ve kesinlikle yeni bir şey içermez. 

Sıkıcı, temel içerik onu kesmeyecek; içerik pazarlama stratejinizle ilgili alışılmadık olmanız ve göze çarpan radikal yararlı içerikler oluşturmanız gerekir. 

Köprüler kılavuzun o kısmına kolayca gitmenizi sağlar. 

Yazar ayrıca içeriğin gözden geçirilmesini kolaylaştırmak için kalın metin ve numaralı liste kullanır.

Gönderi ayrıca Lendio sitesindeki diğer kaynaklara dahili bağlantıların yanı sıra istatistik kaynakları ve kaynaklarına harici bağlantılar da içerir. 

Hem okuyucularınızı hem de Google'ı gerçekten memnun etmek istiyorsanız… Hedef kitlenizin sorunlarını yanıtlayan uzun biçimli içerik sunduğunuzdan emin olun.

VPN İncelemelerinden bu Cyberghost inceleme sayfası gibi 2.000'den fazla kelime blog yazısı yazmayı düşünün :

Göze çarpan bir başka şey de mükemmel dilbilgisi, bu yüzden okulda tüm 'A' harflerini alsanız bile bir dilbilgisi denetleyicisi aracı kullandığınızdan emin olun !

Sonuçlar? Müşterileri onlara ürün veya hizmet satmaya çalışmak yerine eğiten, okunması kolay, iyi yazılmış, derinlemesine bir rehber. 

Sosyal Medyada Akıllı Olun 

2018'de 2 milyardan fazla benzersiz kullanıcı sosyal medya kullandı. 2021 yılına kadar bu sayının 3 milyarı aşması bekleniyor.

İşletmeniz hangi sektörde olursa olsun, kitlenizin büyük bir kısmı en az bir sosyal medya platformunda olabilir. 

Yeni başlayanların karşılaştığı zorluk, farklı sosyal medya platformlarının sayısının çok fazla olabileceğidir. 

Facebook'a dalmalı, bir Instagram hesabı oluşturmalı ve bir Twitter profili oluşturmalı mısınız? 

Birden fazla platforma katılmak yerine, daha üretken olun ve kitlenizin çoğunun takıldığı bir sosyal medya platformuna odaklanın. 

Her platformdaki demografik veriler biraz farklı. Örneğin, 18-29 yaş grubunu hedefliyorsanız, en iyi bahisiniz Facebook olabilir, çünkü 18 ila 29 yaşındaki çocukların % 81'i Facebook kullanıyor. 

ABD'li olmayan kullanıcıları hedefliyorsanız, Instagram kullanıcılarının% 80'i ABD dışında yaşadığından Instagram iyi bir seçimdir 

Bu yayın, her bir sosyal medya platformu için demografik bilgileri böler; böylece hangi platformun hedef kitlenizin en büyük yüzdesine ulaşma olasılığını belirleyebilirsiniz. 

Hangi platformun en iyi sonucu verdiğine karar verdikten sonra, hangi içeriğin en iyi sonucu verdiğini anlamak için analitiği nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir. Çoğu platformun yerel bir analiz programı vardır (Instagram için bir işletme profiline geçmeniz gerekir ).

Daha ayrıntılı analiz için, yayınları planlamanıza ve hangi yayın türlerinin en iyi şekilde çalıştığını izlemenize olanak tanıyan SocialPilot gibi bir sosyal medya aracı kullanın . 

Bu programlar aynı zamanda sosyal içerik oluşturmayı toplu hale getirmenize izin verir, böylece bir gün tüm içeriğinizi oluşturmak ve planlamak için harcayabilir, ardından zihninizi diğer görevlere odaklayabilirsiniz. 

Podcast Yayınlayın 

Bu, yeni başlayan bir pazarlama stratejisi listesine garip bir ek gibi görünebilir, ancak beni dinleyin. 

Podcasting büyük bir endüstridir. Şu anda 100'den fazla farklı dilde yayınlanan 700.000 aktif podcast var . 

Gerçek suçları yakalamak, sosyal medya pazarlaması hakkında bilgi edinmek veya İspanyolca becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, bunu yapmanıza yardımcı olabilecek bir podcast var. 

Podcasting'i öne çıkaran şey, yeni başlayanların içine girebilmesidir. Yüksek kaliteli bir podcast başlatmak biraz öğrenme ve ekipman gerektirir, ancak giriş için çok daha düşük bir engele sahiptir ve hedef kitlenize ulaşma olasılığı daha yüksektir. 

Başlamak için, başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacak bir podcasting ekipman kiti sipariş etmeyi düşünün. 

Ayrıca mikrofon tekniği hakkında bilgi edinmek isteyeceksiniz , böylece içeriğinizden rahatsız olmayan net ve net sesler oluşturabilirsiniz. Örneğin, ağzınızı mikrofona çok yakın veya çok uzağa yerleştirmediğinizden emin olun. 

Sonra, podcasting alanına ihtiyacınız var. Bunu yürütmek için bir kurulum hem profesyonellik hem de ses kalitesi için faydalıdır. 

Bazıları size bir podcast stüdyo alanı almanızı söylese de, buna gerek yoktur. Özel odaları kullanabileceğiniz bir çalışma ofisine erişiminiz var mı? 

Öyleyse, bu hem ses hem de video yapabileceğiniz yüz yüze bir podcast için mükemmeldir . 

Son olarak, bir podcast barındırma platformu seçin . Bu platformlar ayrıca analiz sunar, böylece indirme ve dinleme gibi istatistikleri izleyebilirsiniz. 

Podcast'inizdeki bağlantıları paylaşıyorsanız, podcast'inizin alt satırınız üzerindeki etkisini takip edebilmek için izlenebilir bağlantılar veya kupon kodları kullandığınızdan emin olun! 

İçerik ne olacak? Kapsadığınız konular elbette sektörünüze bağlı olarak değişecektir, ancak ürünleri veya endüstri araçlarını gözden geçirmeyi, endüstri liderleriyle görüşmeyi veya kitleniz için önemli haberleri kapsamayı düşünün.  

Açılış Sayfalarınızı Optimize Edin 

Açılış sayfaları birçok işlevi yerine getirir; olası satış toplamak, satış yapmak veya yalnızca bir ürün veya konu hakkında daha fazla bilgi sağlamak için kullanılabilir. 

Tüm açılış sayfalarının ortak noktası, ziyaretçiyi bir işlemi tamamlamaya, genellikle bir e-posta listesine kaydolmaya veya bir satın alma işlemini sonlandırmaya teşvik etmektir. 

Lyfe Accounting'in , aşağıdaki e-posta adreslerini yakalamak için küçük işletme EBM hizmetleri sayfası için açılış sayfalarını nasıl kullandığını inceleyin:

Yeni başlayanların birçoğu bir açılış sayfası aracı kullanır, bazı kopyaları fırlatır, sayfalarını yayınlar, sonra günlerine devam eder. 

Ardından, açılış sayfalarının neden dönüşüm sağlamadığını merak ediyorlar. 

Açılış sayfanızın dönüştürülmesini istiyorsanız, sayfanızı optimize etmek için zaman ayırmanız gerekir. İster ilk ister 50'niz olsun, bir açılış sayfası oluştururken bu önemli bir adımdır . 

Dönüşüm sağlamak için açılış sayfalarınızı nasıl optimize edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. 

Farklı Hedef Kitleler için Benzersiz Açılış Sayfaları Oluşturun 

Birden fazla ideal müşteriniz olma ihtimali yüksek, değil mi? Bu yüzden çoğu alıcı persona aracı birden fazla persona oluşturur. 

Kitleleriniz yeterince farklıysa, her hedef pazarın benzersiz zorluklarını ve ihtiyaçlarını karşılamak için ayrı açılış sayfaları oluşturmayı düşünün. 

Örneğin, yazılım şirketi HousecallPro, genel bir sayfa yerine her hedef pazar için özel açılış sayfaları oluşturur. 

Tesisatçılar, HVAC teknisyenleri, ev temizleyicileri vb. İçin bir açılış sayfası vardır, böylece her bir farklı segmentin nasıl performans gösterdiğini görebilirler.

Sıhhi tesisat yazılımı sayfa benzersiz bir kopya ve tesisatçılar hedefleyen videoyu kullanır. 

Tesisatçılar, örneğin bir ev temizlik şirketinden daha farklı zorluklarla karşı karşıyadır. HouseCall Pro, ayrı açılış sayfaları oluşturarak bu farklılıkları giderebilir ve dönüşümleri artırabilir. 

Bir adım daha ileri giderek, çok fazla özellik ve eylem çağrısı içeren ezici bir sayfa yerine, sunduğunuz farklı ürün ve hizmetler için benzersiz açılış sayfaları oluşturmalısınız . 

Özetle, metin yazarlığı gibi bir hizmet için farklı bir açılış sayfası : 

Ve diğer hizmetlerinizi açıklamak için ayrı bir sayfa: 

Bu, alıcıları ezmeden, kendileri için uyarlanmış tek, doğrudan harekete geçirici çağrılara odaklanarak ayrıntılara dalmanıza olanak tanır. 

A / B Başlık Testi

Başlık testi, hangisinin daha fazla dönüşüm sağladığını belirlemek için bir çevrimiçi içerik parçası için (bu durumda bir açılış sayfası) birden fazla başlık veya başlık kullanma pratiğidir. Sonuçlar genellikle şaşırtıcıdır. 

Örneğin Humana, kopya miktarını azaltmanın ve CTA'yı değiştirmenin % 433 daha yüksek dönüşüm oranları ile sonuçlandığını buldu. 

Soldaki afiş, yaygın uygulamalar olan sayılar ve madde işaretli noktalar kullanır. Ayrıca, paradan tasarruf sağlayan faydaya da odaklanır. Ancak, sağdaki afiş önemli ölçüde daha başarılıydı. 

Bu, başlık testinin açılış sayfası başarısı için neden bu kadar kritik olduğuna dair açık bir örnektir; neyin en başarılı olacağını her zaman söyleyemezsin. 

Açılış sayfası optimizasyonunu daha ayrıntılı incelemek ister misiniz? “Yayınla” ya basmadan önce ördeklerinizin arka arkaya geldiğinden emin olmak için bir web sitesi denetim kontrol listesi kullandığınızdan emin olun.

Google Analytics

Çok sayıda yeni pazarlamacı, kendi müşteri katılım verilerini dikkate almadan dijital pazarlama stratejilerini araştırıyor . 

Örneğin, yayınlarınızı ne zaman planlayacağınızı belirlemek için sosyal medyada yayınlamak için en uygun zamanın ne olduğu konusunda bir ton araştırma yapabilirsiniz. Veya, şirketinizin blogunda ne sıklıkta yayınlamanız gerektiğini anlamak için bloglama için en iyi uygulamaları arayabilirsiniz. 

İşte en yeni başlayanların fark etmediği sır: En iyi dijital pazarlama stratejisi şirketiniz veya markanız için en iyi olanıdır . 

İçerik pazarlaması için en iyi uygulamalar, blog yayınlarının etkili olabilmesi için en az 1000 kelime olması gerektiğini söyleyebilir. Ancak bu, kitleniz için doğru olmayabilir. Müşterileriniz gerçekten derinlemesine dalış yapan 2500 kelimelik yayınları tercih edebilir. Veya 700 kelimelik kısa ve çabuk mesajlar isteyebilirler. 

Kitleniz için neyin en iyi olduğunu bulmak, verilerin anlaşılmasını gerektirir ve Google Analytics bu verileri elde etmek için en iyi platformdur. (Artı, ücretsiz!) 

Google Analytics'i kullanarak bir yayını kaç kişinin okuduğunu görebilirsiniz, ancak şu anda kullanıcıların sitenizde neler yaptığını gerçek zamanlı olarak da görebilirsiniz. 

Etkinlikler'i kullanarak, kaç kişinin beyaz kağıt indirdiği veya video izlediği gibi etkileşim sitesi kullanıcılarını izleyebilirsiniz. Etkinlikler özelleştirilebilir, böylece işletmeniz için neyin önemli olduğunu takip edebilirsiniz. 

Demografi, ilgi alanları, konum, davranış, hatta ziyaretçilerin web sitenize erişmek için kullandıkları cihaz sitesi de dahil olmak üzere, izleyebileceğiniz neredeyse başka çeşitli metrikler vardır. 

Google Analytics'in en önemli avantajlarından biri de bir dezavantaj olabilir; erişebileceğiniz ayrıntılı veri miktarı yeni başlayanları bunaltabilir. Bu nedenle Crazy Egg gibi zengin, görsel bir araç, web sitesi ziyaretçi verilerinizi hızlı bir şekilde eyleme geçirilebilir sonraki adımlara dönüştürmenize yardımcı olabilir . Heatmaps. Clickmaps. Tavsiye Haritaları. Kullanıcı Kayıtları . Site ziyaretçilerinizin sitenizi nasıl deneyimlediğini - neyin işe yarayıp neyin yaramadığını görsel olarak anlamanıza yardımcı olan tüm özellikler.

Başlamak için, sayfadaki zaman, sayfa görüntüleme sayısı ve demografi gibi izlemek istediğiniz birkaç metriğe karar verin ve birkaç hafta boyunca bunları izleyin. Platformun nasıl çalıştığını anlamaya başladığınızda, izleyebileceğiniz diğer veri noktalarını arayın.

Temel bir anlayış için Google Analytics'in yapabileceği her şeyi kapsayan bu kılavuzu okuyun . 

Dijital Pazarlamanın Ezici Olması Gerekmiyor 

Bonus ipucu olarak, araç kutunuza eklemek için başka bir strateji de müşterilerinizle daha fazla etkileşim kurmak için logolu QR kodları oluşturmak olabilir .

QR kodları, web siteniz, el ilanları, broşürler, ürün ambalajı ve daha fazlası gibi şeylerde kullanılabilir ve pazarlama kampanyalarında oldukça etkilidir.

Yukarıdaki tüm dijital stratejilerin, kitlenizle aynı platformlarda bulunan çok kanallı müşteri deneyiminizi artırmanıza yardımcı olduğu kanıtlanmıştır ... 

İster Instagram, ister Facebook, podcast'ler ya da eski e-posta pazarlamacılığı olsun. Anahtar sadece müşterilerinizin bulundukları yerde buluşmasıdır.

Bir düğmeyi tıklatarak her şeyi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bir araba motorunu yeniden oluşturmak ister misiniz? Lavabonuz unclog? Süper etkili ücretli reklamlar oluşturmayı öğrenin? 

Tüm bunları ve daha fazlasını videolar, kılavuzlar, teknik incelemeler ve kurslar aracılığıyla öğrenebilirsiniz. 

Bu seviyedeki bilgilere erişim inanılmaz derecede zor olabilir. Herkes bir guru ya da bir uzman. Nereden başlayacağınızı bulmak bile sinir bozucu olabilir. 

Dijital pazarlama sinir bozucu olmamalıdır. 

Bu olmalıdır güçlendirmek size müşterilerinize yardımcı yardım akıllı kararlar almaya. 

Yukarıdaki stratejilerden birini seçin ve işiniz için işe koymaya başlayın. Bunu aldıktan sonra başka bir tane deneyin ve markanıza uyarlayın. 

Unutmayın, dijital pazarlama başarısının anahtarı, herkes için işe yarayan gibi değil, sizin için en iyi olanı bulmaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku