Başarılı Olmak İçin Geliştirmeniz Gereken 10 İş Becerisi

Başarılı Olmak İçin Geliştirmeniz Gereken 10 İş Becerisi

Yeni girişimcilerin iş hayatında başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları birçok iş becerileri vardır. Başlangıç ​​aşamasında, girişimciler birden fazla şapka giyerler. İlk işinize başlarken çok fazla şey bilmeniz gerekir. Başlangıçta, her şeyi kendiniz yapacak ya da işi sizin için yapanların işini denetleyeceksiniz. Şimdi, geliştirmeniz gereken bazı iş becerilerinin ne olduğunu anlatalım.

İşletme Becerileri Nelerdir?

İş becerileri, iş görevlerini tamamlama yeteneğinizdir. Örneğin, Facebook Reklamları yayınlamak, işletmeniz için müşterilere ulaşmak üzere geliştirmeniz gerekebilecek pazarlama becerisinin bir örneğidir. 

İş Becerileri Nasıl Geliştirilir?

İş becerilerini nasıl geliştireceğinizi öğrenmenin birkaç yolu vardır. İşte ilk iki:

1. Deneme - Yanılma

İş becerilerini geliştirmenin en etkili yolu eylemdir. TikTok'a kaydolarak ve başka birinin bunu izlemesini izleyeceğinizden daha fazla video içeriği oluşturarak daha fazla şey öğreneceksiniz. Bu nedenle bir iş becerisini geliştirmenin bir numaralı yolu, bunu kendiniz uygulamaktır. İlk kez bir şeyler yapmak son derece korkutucu olabilir. Yapacağınız hatalar veya nasıl algılanacağınız konusunda endişelenebilirsiniz. Ancak, yeni iş becerilerini verimli bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacak şey bu korkuyu ve endişeyi aşmaktır.

2. Rakiplerinizi İnceleyin

İş becerilerini geliştirmenin üçüncü yolu, diğer insanların ne yaptığını incelemektir. Başkalarının nasıl yaptığını inceleyerek başarı örüntülerini bulmayı hedefleyin. Arama motoru optimizasyonu (SEO) öğrenmek istiyorsanız, çeşitli anahtar kelimeler için en yüksek listelenen makaleleri incelemek için zaman harcayabilirsiniz. Viral sosyal medya yayınları oluşturmak istiyorsanız, birden fazla hashtag için en popüler yayınlara bakmak için zaman harcayabilirsiniz. Ya da, sadece liderlik becerilerini geliştirmek istiyorsanız, hayran olduğunuz liderleri inceleyebilir ve farklı yaptıklarını not edebilirsiniz. 

Tüm Girişimcilerin Geliştirmesi Gereken 10 İş Becerisi

1. Pazarlama

Bir E-ticaret İşletmesi yürütmek için Pazarlamaya ihtiyacınız olacak

Geliştirmeniz gereken iş becerilerinden biri pazarlama. Pazarlama sen izin verir , yeni müşteriler kazanmak sosyal medya takipçileri büyümek, zorlayıcı yazmak için web sitesi açıklamaları, plan promosyonlar , ve daha fazlası. Neyse ki, bu iş becerisini geliştirmek için çevrimiçi olarak bol miktarda bilgi var . Öğrenmen gereken İster sizin nasıl optimize iş veya ana rakiplerinizin yapmadan önce TikTok , en girişimci deneme yanılma yoluyla pazarlama becerilerini geliştirebilir.

Pazarlama becerileri , girişimciler için en değerli iş becerilerinden biridir . Oberlo'daki en iyi performans gösteren işletmelerin çoğunun, onları yöneten güçlü pazarlama geçmişine sahip girişimcileri vardır . 2020'de TikTok, Instagram, reklamcılık, içerik pazarlama ve e-posta konularında güçlü becerilere sahip olmak isteyeceksiniz. 

2. Satış

Çevrimiçi bir iş kurmak için satış becerilerine ihtiyacınız olacak

Çoğu girişimci, satış becerilerinin gerekli olduğunu teyit edebilir. Fiziksel ürünler satıyorsanız, bunları perakendecilere nasıl satacağınızı bilmeniz gerekir. Veya ürününüzü çalışanlarına satmak için şirketlerle ortaklıklar geliştirmeniz gerekebilir.

Bir e-ticaret işletmesinin sahibinin bile satış elemanı olması gerekmektedir. Bir müşteri, belirli bir ürünün kendileri için doğru olup olmadığından emin değilse, ürünü satın almaya ikna edebilmeniz gerekir.

Ayrıca, satış söz konusu olduğunda yumuşak ve zor iş becerileri arasında ayrım yapabilmeniz gerekir. Çoğu müşteri, satışları düşündüğünde zor bir satış düşünür. Örneğin, sizi çok geç olmadan bu arabayı hemen satın almanız gerektiğini söyleyen araba satıcısı. Yumuşak bir satış, dudak parlatıcısının ücretsiz örnek boyutlu bir versiyonunu veya güzellik markanız için cilt tonunuz için doğru dudak parlatıcısını seçme konusunda bir rehber verir. İşletmeniz için yumuşak ve sert satışların ne zaman ve nerede kullanılacağını bilmek önemlidir.

2020'de, kendinizi diğer rakiplerden ayırmanıza yardımcı olacak net bir benzersiz değer teklifine sahip olmanız gerekir. Herkes müşterilerin, alıcıların ve diğer işletmelerin dikkatini çekmek için savaşıyor. Satışlarda, bilmeniz gereken bir iş becerisi, kalabalık bir pazarda nasıl öne çıkacağınızdır. 

3. Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri, bir iş yürütmenin önemli bir parçasıdır.

Bir işletme sahibi olarak, müşteri hizmetlerinin işletme becerisini yönetmekle sorumlusunuz . Sen geri ödemeleri, müşteri sorularına cevap işlemek için gerekli olacak , ve geribildirim yönetmek. Müşteri hizmetleri becerilerine sahip olmak, ilk satın alma işlemlerinden memnun olmasalar bile müşterileri korumanıza olanak tanır. Çünkü köprüyü yakmadan sorunu nasıl çözeceğinizi bileceksiniz. Ayrıca, müşterinizin ihtiyaçlarını anlamanıza izin verir, çünkü onlarla düzenli olarak iletişim kuracaksınız. Ayrıca öncesinde, sırasında müşterileri ile iletişim sırasında, müşteri hizmetleri becerileri kullanacağız , ve onların satın aldıktan sonra.

E-ticarette, müşteri hizmetleri gibi iş becerileri esastır. Müşteri hizmetleri , müşterilerinizle ilişkiler kurmanıza olanak tanır. Müşteri ilişkileri güçlü, o kadar kolay hizmet etmektir müşteriler sevdikleri ürünleri. Müşteriler her zaman belirli bir ürünün kalitesinden şikayet ediyorlarsa, tedarikçiyi kolayca değiştirebilir ve daha kaliteli bir ürün sunabilirsiniz . Bu müşterilerinizin geri gelmesini sağlar. Ayrıca müşterilerinize onları mutlu tutmaya ve ihtiyaçlarını dinlemeye kararlı olduğunuzu bilmelerini sağlar.

2020'de dikkatli dinlemeye odaklanın. Genellikle, girişimciler yanıt vermeyi dinler. Bununla birlikte, yanıt vermeyi dinlemek genellikle bazı önemli ayrıntıları kaçırmaya yol açar. Dikkatli bir dinleme alıştırması yaparak, müşterinin işletmenizden ve ürünlerinden ne beklediğini daha iyi anlayacaksınız. Müşteri hizmetlerinde, geliştirilecek iş becerilerinden biri satır aralarını okumaktır. 

4. Muhasebe

Bir e-ticaret işletmesi yürütmek için muhasebe önemlidir.

Finansal zeka, ihtiyacınız olan en kritik iş becerilerinden biridir. İlk işinize başlarken, bu beceriyi geliştirmek biraz zaman alabilir. Ancak, işletmeniz büyüdükçe bütçeleme, yatırım yapma ve tahmin yapma becerilerinizde uzmanlaşmanız gerekir. Hükümetinizin vergilerini ödemeniz istenecektir. Ayrıca, ne tür şeyler yazabileceğinizi bilmeniz gerekir. Ayrıca, tüm masraflarınızı ödedikten sonra hala kar elde ettiğinizden emin olmanız gerekir . 

Muhasebe ve finansmanı anlamak, işletmenizi yeni boyutlara taşımanızı sağlayacaktır. Sen en iyisi ne kadar para belirlemek için donanımlı olacak harcamak gerekir pazarlama, çalışanlar üzerinde , ve daha fazlası. Ayrıca , satışlar genellikle düşük olduğunda işletmenize nasıl tasarruf edeceğinizi bilirsiniz. Yeniden yatırım yoluyla karınızı nasıl artıracağınızı bile bileceksiniz.

2020'de maliyetler her zamankinden daha fazla artıyor. Bu nedenle, geliştirmeye odaklanmanız gereken iş becerisi, işletmenizin vergi indirimlerinin ne olduğunu daha iyi anlamaktır, böylece daha fazla para kazanabilirsiniz. 

5. Uyarlanabilirlik

Uyumluluk, bir e-ticaret işletmesini yürütmenin anahtarıdır.

Şimdi geliştirmeniz gereken bazı yumuşak iş becerilerine bakalım . Çoğu girişimcinin uyarlanabilir olması gerekir. Bir dropshipping işi başlatmayı seçseniz bile , bu beceriyi kullanacaksınız. Örneğin, son zamanlarda , Koronavırusu ve Çin Yeni Yılı birçok dropshipping neden şirketleri satışlarını durdurmak için. Çin'in geçici bir bloğu nedeniyle paketler müşterilere gönderilmiyordu. Bu, bir işletmeye çok fazla stres ekleyebilir. Uyarlanabilir olarak, bu süre zarfında geçici olarak ABD merkezli başka bir tedarikçiye geçiş yapabilirsiniz. 

Uyarlanabilir olmak, ihtiyacınız olan bir iş becerisidir çünkü işinizi zor zamanlarda canlı tutar. Teknoloji değiştiğinde, bazı işletmeler iş modellerini değiştirmemeyi tercih ederler. Ancak, bu sonunda işi öldürebilir. Örneğin, Blockbuster , bir video kiralama şirketi, karar değiştirmek için değil onun akarsu online video eklemek iş modeli. Netflix'i satın alma fırsatı buldular ama buna karşı karar verdiler. Sonunda, Blockbuster kapalı olan kapılarını , ve Netflix modeli atlattı.

6. Zaman Yönetimi

İş yönetimi için zaman yönetimi şarttır

Zaman yönetimi merkezli iş becerileri bir zorunluluktur. Birçok girişimci kendi iş başlatmak ES hala tam zamanlı iş tutarken part-time. İşten birkaç saat sonra küçük bir işletmenin iş yükünü dengelemek zor olabilir. Uzun bir iş gününden sonra bitkin hissetmek normaldir. Ancak, başarılı olmak için yine de işletmeniz üzerinde çalışmanız gerekir .

E- ticarette, siparişlerin müşterilerinizin sipariş ettiği gün işleme alınmasını sağlamak için zaman yönetimi becerilerini kullanırsınız. Ürünleri kadarıyla Kanada ve ABD gibi ülkelere Çin sevk ediliyor beri sen olmamalıdır sipariş işleme geciktirebilir.

Zaman yönetimi iş becerilerinize hakim olmanın en güzel yanlarından biri, aynı sayıda saatle zamanınızı en üst düzeye çıkarmayı öğrenmenizdir. Milyarderler ve diğer başarılı girişimciler her gün 24 saat görevlendirilir. Ancak, bu saatleri nasıl yönettikleri uzun vadeli başarı için onları hazırlar.

7. Tespit

Kararlılık temel bir beceridir.

İhtiyacınız olan iş becerilerinden biri kararlılıktır. Og Mandino bir keresinde “Başarılı olma kararlılığım yeterince güçlü olursa başarısızlık beni asla geçmeyecek” dedi. Kararlılık, sıkıntıların üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Girişimcileri, kemerlerinin altında birkaç başarısız iş girişimine sahip olsalar bile motive eden şey budur. Nefretlerinin ve şüphecilerinin sözlerini görmezden gelmelerine yardımcı olan şey budur. Gerçekleştirmeye çalıştığınız büyük bir hedefiniz varsa, kararlılığınızı, sizi yönlendirmeye yardımcı olduğu için geliştirebilirsiniz.

Kararlı bir girişimci olmanın en iyi yanı, sıkıntıyı katlanılabilir hale getirmesidir. En kararlı iş adamları zorluklar yaşadıklarının farkında bile değiller çünkü hedeflerine ulaşmak için çok kararlılar. Hiçbir olumsuz düşünce veya engel başarılarının önünde duramaz. Her engeli aşmaya ve hayallerini gerçekleştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırlar .

8. Beceriklilik

Beceriklilik kendi e-ticaret işinizi yürütmek için gerekli bir beceridir

Beceriklilik gibi iş becerileri oyun değiştiricidir. Becerikli girişimciler her zaman bir şeyler bulmanın bir yolunu bulurlar. Çözemedikleri bir sorun olduğunda kiminle iletişime geçeceklerini biliyorlar. Bir şeylerin nasıl yapılacağını öğrenmek için arama motorlarını nasıl kullanacaklarını biliyorlar. Ne zaman yardım isteyeceklerini ve bir sorunu ne zaman kendi başlarına çözeceklerini biliyorlar.

Becerikli yollarla olmak, nasıl, nerede biliyor , ve ne zaman ihtiyacınız bilgi almak için. Becerikli davranarak , bağımsız bir girişimci haline gelir. Bu olmadan kendi başınıza bilgi sağlar sürekli yardım için başkalarına güvenmek gerek. Anlamanız gereken ne varsa , her zaman bir yol bulacaksınız.

Bazen, ihtiyacınız olan cevaplar çevrimiçi olarak aranamaz. Bu durumlarda, becerikli bir kişi başı çeker ve cevabı kendi başına bulmak için bir deney yapar.

9. Yaratıcılık

Yaratıcılık biridir başlatmak için gereken birçok iş becerileri bir iş. Web siteniz için kopya yazarken, web sitenizi öne çıkarmak için fikirler üretirken ve işinizi pazarlarken yaratıcılıktan yararlanacaksınız . Problem çözme ayrıca yaratıcılık da gerektirir. Bazen karmaşık sorunları çözmek için, bir çözüm bulmak için kutunun dışında düşünmeniz gerekir.

Yaratıcılık sahip olmak harika bir iş becerisidir çünkü markanızı rakiplerinden ayırmanıza olanak tanır. Ayrıca, engeller kendilerini gösterdiğinde hedeflerinize başka yollar bulmanızı sağlar. Ayrıca, karmaşık sorunlara çözüm bulmanızı sağlayacaktır .

2020'de yaratıcılık tüm sosyal medyada bulunabilir. Girişimcilerin işlerini ve kendilerini tanıtmak için yaratıcılıklarını nasıl kanalize ettiklerini görmek için TikTok veya Instagram'da video izlerken biraz zaman geçirin. 

10. Strateji

Strateji, bir e-ticaret işletmesi yürütmek için gereklidir

Bir işletme sahibi olarak strateji becerilerinizi de kullanacaksınız. Uzun vadeli büyüme için bir strateji oluşturmak, işletmenizi birkaç aydan daha uzun süre hayatta tutacaktır. Stratejisi olanlar, işleri için bir gelecek görebilir ve ona yönelik bir saldırı planı yapabilirler. Şu anda sadece para kazanmak için bir şirket kurmuyorlar . Bunun yerine, ömür boyu para kazanmak için bir iş yaratırlar.

Stratejiye girmenin temel faydalarından biri , kısa vadeli kararların uzun vadeli sonuçlarını dikkate alabilmenizdir . Olası sorunları öngörebilecek ve riski en aza indirecek bir plan hazırlayabileceksiniz. Hangi risklerin almaya değer olduğunu ve hangilerinin felaket olabileceğini de bilirsiniz. Ayrıca, beş, on hatta yirmi yıl içinde nerede olmayı planladığınızı bileceksiniz. Bu da sizi gelecekteki başarılarınız için ayarlayan bu tür uzun vadeli bir plan.

Sonuç

Geliştirdiğiniz iş becerileri bir girişimci olarak başarılı olmanıza yardımcı olabilir. Pazarlama gibi zor iş becerileri ile yaratıcılık gibi yumuşak iş becerileri arasında bir denge kurmanız gerekir. Bu becerilerin ve daha fazlasının ustası olmak için zaman ayırmak, başarılı bir marka oluşturmanıza izin verebilir. Ayrıca çalışanlara ve sanal asistanlara yeterli eğitim verebileceksiniz. Bu iş becerilerinden hangisinde zaten ustalaştınız? Bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

Zaten hangi iş becerilerinde ustalaştınız? Bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz başka iş becerileri var mı? Bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku