Başarılı bir E-Ticaret sitesi nasıl kurulur ?

Başarılı bir E-Ticaret sitesi nasıl kurulur ?

Bir site açarken öncelikli olarak yapılması gereken bir alan adı seçmektir. E-Ticaret sitesi açarken alan adı seçimi başarılı olmak için çok önemlidir. Kısa, akılda kalan, sektörünüze uygun bir alan adı seçmeniz size çok fayda sağlayacak, müşterilerinizin sitenizi tekrar ziyaret etmek istemesi durumunda site adresinizi unutmasını engelleyecektir.

 

 

Doğru alan adı uzantısı seçmelisiniz.

 

.com uzantısı herkes tarafından biliniyor ve kullanılıyor. Ancak Türkiye’de tercihiniz .com.tr  ‘de olabilir. 

 

Hosting paketinizi doğru seçmelisiniz.

 

Yeni başladığınızda temel bir hosting paketi yeterli olacaktır. Ancak, web sitenizi pazarlamaya ve daha fazla trafik almaya başladığınızda daha büyük bir pakete yükseltmeniz gerekir.

 

E-Ticaret yazılımı seçiminizi doğru yapmalısınız!

 

Bir E-ticaret yazılımı seçmek alacağınız en önemli kararlardan biridir. E-ticaret yazılımınızı seçerken dikkat etmeniz gereken iki şey:

 

 

Envanter yönetimi – Online Mağazanızın envanter yönetimi için çok zaman harcanır. Yazılımınızın kullanımı kolay olduğundan ve online mağazanızı oluşturup ürünlerinizi yönetmeniz için gereken özelliklere sahip olduğundan emin olun.

 

Topluluk desteği – E-ticaret yazılımınız ne kadar iyi olursa olsun onunla başa çıkmak zorundasınız. Birbirlerine yardımcı olacak bir kullanıcı topluluğu olup olmadığını görmek için seçmeyi düşündüğünüz e-ticaret yazılımınızın web sitesine (ve Google’a) bakın.

 

E-ticaret yazılımınızda özellik dolu bir envanter yönetim sistemi varsa ve güçlü topluluk desteğine sahipseniz, online mağazanızı oluştururken iyi durumda olacaksınız.

 

Ücretsiz bir alt yapı kurmak istiyorsanız Opencart sizin işinizi fazlasıyla görecektir, fakat sadece size özel bir e-ticaret sitesi istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kargo firması seçiminizi doğru yapmalısınız!

 

Ürünlerinizi sadece satmak yetmez, hızlıca sahiplerine ulaştırmalısınız. Bunun için iyi bir araştırma yapmalı ve hedef kitlenize en hızlı ürün teslimatı yapabilecek kargo şirketi ile anlaşmalısınız. Unutmayın hem hızlı hem de uygun fiyatlı, hatta ücretsiz olmalıdır.

 

Araştırmalar ücretsiz kargo ile gönderilen ürünlerin daha çok satıldığını gösteriyor!

 

Güvenli bir servis sağlayıcı seçin!

 

E-Ticaret siteniz çok fazla hassas ve gizli veri toplayacaktır. Müşterilerinizin kredi kartı bilgileri, gelir ve işlem geçmişiniz, envanterinizle ilgili bilgileri ve daha fazlasını içerir.Bu nedenle, güvenlik önlemleri almanız önemlidir.

 

 

SSL Sertifikası kullanmalısınız!

 

E-ticaret sitenizde sürekli kredi kartı bilgileri, kullanıcı girişleri vb. işlemler olacağından web sitenize bir SSL sertifikası yüklemelisiniz. SSL sertifikası tüm verileri şifreleyecek ve bilgisayar korsanlarının hassas bilgileri ele geçirmelerini zorlaştıracaktır.

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Hizmetlerimizi İncelediniz mi?

Pazarlama her zaman kitlenizle doğru yerde ve doğru zamanda bağlantı kurmakla ilgilidir. Bugün, bu, onlarla zaten zaman harcadıkları yerde buluşmanız gerektiği anlamına geliyor: internette.

İlginizi çekebilir...
Web Yazılım Wordpress Maximum execution time of 30 seconds exceeded Hatası Çözümü
Maximum execution time of 30 seconds exceeded, 30 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı veya 60 saniyelik maksimum yürütme süresi aşıldı gibi bir m...
Dijital Pazarlama Instagram Ticari Hesap Nasıl Açılır?
Instagram, platformu her ay aktif olarak kullanan 1 milyardan fazla kişiden oluşan global bir topluluğa hizmet vermektedir. İnsanlar Instagram'ı a...
Cangül Treyler Web Tasarım firmasına yapmış olduğumuz projeyi incelemek istemez misiniz ?