2020 En Popüler Sosyal Medya Platformları

2020 En Popüler Sosyal Medya Platformları

Sosyal medya pazarlama planınıza başlamadan önce , sosyal medya kullanımının dağılımına genel bir bakış yapmanız gerekir. Günümüzde sosyal medyanın artan nüfuzu ve kullanımı göz önüne alındığında, hedef kitlenizin çoğunu bulabileceğiniz platformlar pazarlama çabalarınıza başlamak için iyi bir yer olacaktır. Bunu yapmak için, hangi sosyal medya platformunun en büyük kullanıcı tabanına sahip olduğunu bulmanız gerekir,

Son istatistiklere Facebook gibi güçlü saltanatı devam ettiğini göstermektedir sosyal medya kralı ile, üzerinde 2300000000 aktif kullanıcıların önceki çeyreğe ise 3 artışla - 2019 yılının üçüncü çeyreği itibarıyla. Bu, 3,5 milyar aktif sosyal medya kullanıcısının her üçünden ikisinin aktif Facebook kullanıcısı olduğu anlamına gelir. 

Facebook'un istatistikleri ve sosyal medya sıralaması her şeyi söylüyor. Sadece en aktif kullanıcılara sahip sosyal medya platformu değil, aynı zamanda günde 58.5 dakikada , YouTube, Instagram gibi diğer en popüler sosyal medya platformlarından bazılarıyla karşılaştırıldığında, kullanıcıların en çok zaman harcadıkları platformdur. , WhatsApp, Twitter vb.

2019'daki en popüler sosyal medya platformları listesinde ikinci sırada, sırasıyla 2 milyar aktif kullanıcısı olan YouTube var - Facebook'ların yüzde 84'ü. 

YouTube'a günlük olarak 720.000 saatlik video yüklendiği göz önüne alındığında, videonuzun fark edilmesini sağlamak zor görünebilir. Ancak şu YouTube istatistiklerini de göz önünde bulundurun : YouTube'da günde 1 milyar saatlik video izleniyor ve insanların yüzde 90'ı YouTube aracılığıyla yeni markalar ve ürünler keşfettiklerini söylüyor. 

Üçüncü ve dördüncü en popüler sosyal medya platformları, sırasıyla 1.6 milyar ve 1.3 milyar aktif kullanıcıyla WhatsApp ve Facebook Messenger'dır. Facebook ve YouTube'dan farklı olarak, mesajlaşma, sohbet ve / veya aramalar için bir platform olarak sınıflandırılırlar.

Bunu, sırasıyla 1.112 milyar aktif kullanıcısı olan Çin'in WhatsApp sürümü WeChat ve sırasıyla beşinci ve altıncı sırada 1 milyar aktif kullanıcısı olan Instagram takip ediyor. En popüler sosyal medya platformları listesinde nispeten yüksek olmasına rağmen, birleşik aktif kullanıcı sayısı Facebook'unkinden hala daha düşük.

Bu istatistikler Facebook'un baskın sosyal medya sıralamasının net bir resmini çiziyor. En popüler altı sosyal medya platformunun yarısı Facebook, Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram.

2020'de Sosyal Medya'da Yükselmek için Formüller

Geçen yıl, markaları müşterilerine daha da yakınlaştırmak için tasarlanan yeni özelliklere, içerik formatlarına ve dinamik yaratıcılık özelliklerine sahip markalar için sosyal medya fırsatlarında sürekli büyüme ve yenilik gördü. Sosyal pazarlamacılar için başarılı bir strateji, izleyicilere, geçen anlarda dikkat çekebilecek zorlayıcı yollarla başvurmayı içerir.

Facebook ve Snapchat, artırılmış gerçeklik de dahil olmak üzere yeni sürükleyici formatlar başlattı. Pinterest ve Instagram shoppable yazı yeteneklerini artırdı. Makine öğrenimi, sürekli artan platform işlevlerine güç verir. İşte sosyal pazarlamacıların 2020'de keşfetmesi gereken en önemli özellik ve formatların özeti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜM BLOGLAR
Dijital Pazarlama Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır?
Instagram, kısa biçim video özelliği olan Reels'ı İngiltere'de kısa süre önce piyasaya sürdü.   Bu özellik, 50'den fazla ülkede uluslara...
Devamını oku
Web Yazılım SMTP 554 Hata Kodları ve Açıklamaları
SMTP E-mail gönderimleri sırasında oluşan 554 hata kodları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır. Gönderim sırasında yaşadığınız sorunları buradaki h...
Devamını oku
Web Yazılım Com.tr Domain Nasıl Alınır?
İnternet üzerinde en çok kullanılan web sitesi uzatantıları “.com ve .net” tir. Son zamanlarda “.tr” uzantılı alan adlarının kullanıcılar tarafından b...
Devamını oku